«Կենգուրու 2009» միջազգային մրցույթի հաղթողներին մրցանակներ են հանձնվել
2009թ. օգոստոսի 31-ին «Նովոստի» միջազգային մամուլի կենտրոնում տեղի է ունեցել Հայաստանից «Կենգուրու 2009թ.» միջազգային  մաթեմատիկական մրցույթի 3 հաղթողներին՝ Էռնա Պետրոսյանին (500հազ. դրամ), Արմինե Հովհաննիսյանին (250հազ. դրամ)  և Հայկ Տեփանյանին (250հազ. դրամ)   մրցանակների հանձնման արարողությունը։
«Այբ» Կրթական հիմնադրամի տնօրեն Դավիթ Սահակյանը նշել է, որ «Կենգուրու» միջազգային մաթեմատիկական մրցույթը Հայաստանում անց է կացվել առաջին անգամ այս տարի մարտի 19-ին։ Այժմ կրթական հիմնադրամը նախապատրաստվում է «Կենգուրու 2010»-ին։ Նախատեսվում է ընդլայնել մրցույթի աշխարհագրությունը, ներգրավելով դպրոցներ Արցախից և Ջավախքից։

Победителям международного конкурса «Кенгуру 2009» были вручены премии
31 августа 2009 года в международном пресс-центре «Новости» состоялась церемония вручения трем победителям премий  международного математического конкурса «Кенгуру 2009»- Эрне Юзбашян (500 тысяч драмов), Армине Оганесян (250 тысяч драмов) и Айку Степаняну (250 тысяч драмов).
Директор образовательного фонда «Айб» Давид Саакян отметил, что международный математический конкурс «Кенгуру» впервые проводился в Армении 19 марта нынешнего года. Ныне образовательный фонд готовится расширить географию конкурса, вовлекая школы Арцаха и Джавахка.