Ստեփան Սաֆարյան. «Այս արձանագրությունները բավականին մեծ ռիսկեր են ստեղծում»
-Այս արձանագրությունները քաղաքական տեսանկյունից բավականին մեծ ռիսկեր են ստեղծում ՀՀ-ի արտաքին քաղաքականության և, ընդհանրապես, հայության իրավունքների և անվտանգության շահերի նկատառումներով,- «Տեսակետ» մամուլի ակումբում ասել է «Ժառանգություն» խմբակցության անդամ Ստեփան Սաֆարյանը՝ խոսելով Հայաստանի և Թուրքիայի կողմից նախաստորագրված արձանագրությունների մասին.
-Ակնհայտ է դառնում, որ այս դիվանագիտության և այս քաղաքականության մեջ նաև մեզ հիմարացնելու փորձ կատարվեց, այն է՝ իբր Թուրքիան առաջ չի քաշում նախապայմաններ։
Ըստ Ստեփան Սաֆարյանի՝ Թուրքիայի հայտնի նախապայմաններն այդ արձանագրություններում առկա են.
-Լա՛վ, եկեք անունը դնենք՝ նախապայմանները դարձել են օրակարգի խնդիր, այլևս նախապայման չէ, բայց ասել, թե գործընթացը երկուստեք առանց նախապայմանների է, ուղղակի հիմարություն է,- նշել է Ս. Սաֆարյանը։

Степан Сафарян: «Эти протоколы создают достаточно высокие риски»
«С политической точки зрения эти протоколы создают достаточно высокие риски для внешней политики РА и вообще из соображений прав армянства и интересов безопасности», - сказал в клубе «Тэсакет» член фракции «Наследие» Степан Сафарян», говоря о предварительно подписанных Арменией и Турцией протоколах.
«Становится, очевидным, что в этой дипломатии и в этой политике была сделана также попытка одурачить нас, а это то, что якобы Турция не выдвигает предусловий.
По словам Степана Сафаряна, в этих протоколах имеются предусловия Турции:
«Хорошо, давайте назовём, что предусловия стали проблемой повестки дня, это уже не предусловия, но говорить, что процесс без предусловий, просто глупость», - отметил С. Сафарян.