Բրազիլիայում պարտությունից հետո 11 երկրպագու է ձերբակալվել
Առնվազն 11 մարդ է ձերբակալվել բրազիլական քաղաքներում անկարգությունների ընթացքում՝ 2014–ի Աշխարհի առաջնությունում պարտություն կրելուց հետո: Այս մասին հաղորդում է «Telesur» հեռուստաալիքը։
«Telesur»–ի տվյալներով՝ վեց մարդ ձերբակալվել է Կոպակաբանա լողափում՝ Ռիո–դե–Ժանեյրոյում, որտեղ հեռուստաէկրաններ էին տեղադրվել։ Ձերբակալվածները, ոստիկանության տվյալներով, երկրպագուների վրա հարձակվողներ և կռիվ հրահրողներ են։ Սան–Պաուլո քաղաքում անկարգությունների մասնակիցները, նախնական տվյալներով, այրել են 9 ավտոբուս, թալանել են էլեկտրական սարքեր վաճառող խանութներից մեկը։
Հիշեցնենք՝ նախօրեին Գերմանիայի հավաքականը լուրջ պարտության մատնեց Բրազիլիային Աշխարհի առաջնության կիսաեզրափակչում և դուրս եկավ եզրափակիչ։ Հանդիպումն ավարտվել է 7։1 հաշվով։

В Бразилии после проигрыша сборной задержаны 11 фанатов
По меньшей мере одиннадцать человек задержаны в бразильских городах во время беспорядков, начавшихся после проигрыша сборной страны на ЧМ-2014, сообщает РИА «Новости» со ссылкой на бразильские СМИ.
Шесть человек были задержаны на пляже Копакабана в Рио-де-Жанейро, где были установлены телеэкраны, на которых велась трансляция матча. Задержанные, по данным полиции, являются зачинщиками драк и нападений на болельщиков.
В городе Сан-Паулу участники беспорядков сожгли, по предварительным данным, не менее девяти автобусов, разграбили один из магазинов электроники. Полиция задержала пять человек, двое из них – несовершеннолетние.