Հայկական ռազմական ուղղաթիռը հարկադրված վայրէջք է կատարել և այլևս չի կարողացել օդ բարձրանալ
Հայաստանի ռազմաօդային ուժերի ուղղաթիռն ազատագրված տարածքների վրայով թռիչքից հետո հարկադրված վայրէջք է կատարել Մարտակերտի շրջանի թիվ 3 կոլտնտեսության՝ շփման գծի մոտ, և այլևս չի կարողացել օդ բարձրանալ:
Ինչպես հաղորդել է APA գործակալությունը, ռազմական ուղղաթիռը սեպտեմբերի 5-ի օրվա երկրոդ կեսին շարժվել է Աղդամի ուղղությամբ, որից հետո փոխել է ուղղությունը։
Սեպտեմբերի 5-ի երեկոյան ուղղաթիռը վայրէջք է կատարել Մարտակերտ շրջանի Մոդագեզ գյուղի մոտ և անհայտ պատճառով մինչ այժմ գտնվում է այնտեղ:
Ենթադրվում է, որ այդ ուղղաթիռով զորավարժությունների վայր է ժամանել Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության պաշտպանության նախարարը: Սակայն, տեխնիկական պատճառով ուղղաթիռը չի կարողացել թռիչք կատարել:

Армянский военный вертолет совершил вынужденную посадку и больше не смог подняться в воздух
После полета над освобожденными территориями НКР вертолет ВВС Армении совершил вынужденную посадку возле линии соприкосновения у колхоза № 3 Мартакертского района НКР и больше не смог подняться в воздух.
Как сообщает карабахское бюро агентства АПА, 5 сентября во второй половине дня военный вертолет летел в сторону Агдама, после чего изменил направление. Вечером того же дня вертолет приземлился возле села Мадагис Мартакертского района и по неизвестной причине до сих пор находится там.
Предполагается, что на этом вертолете на место военных учений прибыл министр обороны Нагорно-Карабахской Республики. Однако по техническим причинам вертолет не смог совершить полет.