Հայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը պաշտոնական այցով կմեկնի Չինաստան
Ս.թ. սեպտեմբերի 10-ին արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը Չինաստանի ԱԳ նախարար Յան Չիեչիի հրավերով կմեկնի Պեկին՝ պաշտոնական այցով:
Այցի ընթացքում նախատեսվում է նախարար Նալբանդյանը հանդիպումներ կունենա Չինաստանի պետական եւ կուսակցական բարձագույն ղեկավարների հետ:
Հայաստանի արտաքին գերատեսչության ղեկավարը ելույթ կունենա Չինաստանի միջազգային հետազոտությունների ինստիտուտում, հարցազրույցներ կտա չինական «Սինհուա» գործակալությանը և CCTV պետական կենտրոնական հեռուստաընկերությանը:
Չինաստան այցի շրջանակներում Էդվարդ Նալբանդյանը կայցելի նաև Շանհայ, որտեղ նախատեսված են նրա հանդիպումները քաղաքային իշխանությունների և «Շանհայ էքսպո- 2010» համաշխարհային ցուցահանդեսի կազմկոմիտեի ղեկավարությանը, որի հետ կքննարկի ցուցահանդեսին Հայաստանի մասնակցության հարցերը:

Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян с официальным визитом направится в Китай
10-го сентября с.г. министр иностранных дел РА Эдвард Налбандян по приглашению главы МИД КНР Ян Чиечи с официальным визитом направится в Пекин.
В ходе визита планируются встречи министра Налбандяна с высокопоставленными китайскими государственными и партийными руководителями.
Глава внешнеполитического ведомства Армении выступит в Китайском институте  международных исследований, даст интервью китайскому агентству «Синьхуа» и центральному государственному телеканалу CCTV.
В рамках визита в Китай Эдвард Налбандян посетит также  Шанхай, где планируются его встречи с городскими властями и руководством оргкомитета всемирной выставки «Шанхай Экспо - 2010», с которым обсудит вопросы, касающиеся участия в нем Армении.