Խոսրով Հարությունյանը կառաջադրի՞ իր թեկնածությունը
-Ես նույնիսկ ինքս ինձ այդ հարցը չեմ տվել, ինչպե՞ս կարող եմ ձեզ պատասխանել,- «7օր»-ին ասել է «Հայաստանի Քրիստոնեա–Դեմոկրատական Միություն» կուսակցության նախագահ Խոսրով Հարությունյանը՝ պատասխանելով «կրկին կառաջադրե՞ք Ձեր թեկնածությունը» հարցին։ Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք, օրեր առաջ իրավապահներին հանձնված Խաչատուր Սուքիասյանը նախօրեին վայր է դրել իր պատգամավորական մանդատը։
Հիշեցնենք, որ 2007թ. խորհրդարանական ընտրությունների ժամանակ Խ. Սուքիասյանը մեծամասնական ընտրակարգով պատգամավոր է ընտրվել թիվ  10 ընտրատարածքից, որտեղ իր թեկնածությունն էր առաջադրել նաև «Հայաստանի Քրիստոնեա–Դեմոկրատական միություն» կուսակցության նախագահ Խոսրով Հարությունյանը։
Խ. Սուքիասյանի՝ մանդատից հրաժարվելու դեպքում այս ընտրատարածքում կրկին ընտրություններ են տեղի ունենալու։

Выставит ли свою кандидатуру Хосров Арутюнян?
«Если даже сам себе не задавал этот вопрос, как я могу вам ответить», - сказал «7or» председатель Христианско-Демократического союза Армении  Хосров Арутюнян, отвечая на вопрос «выставите ли вы свою кандидатуру». Как уже сообщали, несколько дней тому назад сдавшийся правоохранительным органам Хачатур Сукиасян ранее сложил свой депутатский мандат.
Напомним, во время парламентских выборов 2007 года Х.Сукиасян был избран депутатом по мажоритарной системе по избирательному округу номер 10, где свою кандидатуру выставил также председатель партии «Христианско-демократический союз Армении» Хосров Арутюнян.
В случае отказа Х.Арутюняна от своего мандата в этом избирательном округе должны вновь состояться выборы.