Իսրայելը դուրս է բերում զորքերը Գազայի հատվածից
«Իսրայելական բանակն ավարտել է գրոհայինների ոչնչացումը և Գազայի հատվածից դուրս է բերում իր զորքերը»,–«ԻՏԱՌ-ՏԱՍՍ»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին փոխանցել են Իսրայելի պաշտպանության բանակի հրամանատարությունից։
«Չեզոքացվել է մեզ հայտնի վերջին թունելը։ 72-ժամյա հրադադարը սկսվելուն պես զորքերը դուրս կբերվեն Գազայի հատվածից»,–հայտնել են գործակալությանը։
Ավելի վաղ Իսրայելը համաձայնել էր եռօրյա հումանիտար հրադադար հաստատելու Եգիպտոսի առաջարկին։
«Եթե հրադադարի համաձայնության պայմանները պահպանվեն, ապա Գազայում Իսրայելի ռազմական ներկայության անհրաժեշտությունը չի լինի»,-հայտնել են Իսրայելի կառավարությունից։
Պաղեստինյան խմբավորումների ներկայացուցիչները ևս հայտարարել են, որ կողմ են Գազայի հատվածում ժամանակավոր հրադադարի մասին Եգիպտոսի առաջարկին։

Израиль выводит войска из сектора Газа
Армия обороны Израиля завершила уничтожение тоннелей палестинских боевиков и выводит войска из сектора Газа. Об этом корр. ИТАР-ТАСС во вторник сообщили в командовании Армии обороны Израиля.
«Армия завершила уничтожение последнего известного нам тоннеля и завершает вывод войск из сектора Газа к 09:00 мск, когда вступает в силу 72-часовое перемирие», - указал собеседник агентства.
Ранее Израиль согласился с предложением Египта о трехдневном гуманитарном перемирии. «Израиль изначально поддерживал египетскую инициативу, а также изначально настаивал на том, что огонь будет остановлен без каких-либо предварительных условий», - сообщил агентству правительственный источник в Иерусалиме.
Представители палестинских группировок также заявили, что поддерживают предложение Египта о временном прекращении боевых действий в секторе Газа.