Զոյա Թադևոսյան. «…Ստեփան Սաֆարյանը երեսպաշտ ցինիկ է»
-Եթե խմբակցության անդամ Ստեփան Սաֆարյանը չի բացառում, որ ՀԱԿ-ի և «Ժառանգության» միջև դեռևս  հնարավոր է համագործակցություն, բայց մեկ ուրիշ լրատվությամբ ինձ համարում է ՀԱԿ-ի գործակալ, կնշանակի՝ Ստեփան Սաֆարյանը երեսպաշտ ցինիկ է,- «7օր»-ին ասել է ԿԸՀ-ում «Ժառանգության» ներկայացուցիչ Զոյա Թադևոսյանը։
Ըստ որոշ լուրերի՝ «Ժառանգություն» կուսակցության վարչությունը որոշել է կուսակցությունից հեռացնել Զոյա Թադևոսյանին՝ մեղադրելով նրան ՀԱԿ-ի գործակալ լինելու համար։
-Դա աբսուրդ է։ Ինչպե՞ս կարելի է մեղադրել, որ ժողովրդի ծոցից ծնված դուստրն իր ժողովրդի հետ համագործակցում է,- «7օր»-ին ասել է Զ. Թադևոսյանը,-ինձ համար չկա ՀԱԿ հասկացություն. ինձ համար կա տառապած, պայքարող հայ ժողովուրդ, որի կողքին լինելն ինձ համար մեծ պատիվ է։ Իսկ թե ի՞նչ էմոցիաներ է առաջացնում դա այդ մանկամիտների մոտ, արդեն ինձ չի հետաքրքրում, որովհետև իրականում նրանք կեղծարարներ են։
Զ. Թադևոսյանը կեղծարարներ է անվանել Արմեն Մարտիրոսյանին և «Ժառանգություն» կուսակցության վարչության 7 անդամներին, ովքեր «կանգնած են այդ կեղծարարների կողմը»։
-«Ժառանգություն»  կուսակցությունն այդ 7 հոգին չեն. «Ժառանգություն» կուսակցությունն ունի շատ մեծ թիվ կազմող ազնիվ անդամներ, որոնք կանգնած են Թադևոսյան Զոյայի, Վարդան Խաչատրյանի և Մովսես Արիստակեսյանի կողմքին։
Ի դեպ, այս պահին Մարտիրոս Սարյանի արձանի մոտ են հավաքվել «Ժառանգություն» կուսակցության մի շարք անդամներ, ովքեր համաձայն չեն կուսակցության վարչության կայացրած վերջին որոշումների հետ։

Зоя Тадевосян: «...Степан Сафарян лицемерный циник»
«Если член фракции Степан Сафарян не исключает, что между АНК и «Наследием» еще возможно сотрудничество, но по другой информации считает меня агентом АНК, означает, что Степан Сафарян лицемерный циник», - сказала «7or» представитель «Наследия» в ЦИК Зоя Тадевосян.
Согласно некоторым сообщениям, правление партии «Наследие» приняло решение изгнать из своих рядов Зою Тадевосян, обвинив ее в том, что она агент АНК.
«Это абсурд. Как можно обвинять, что рожденная среди народа дочь сотрудничает со своим народом?», - сказала «7or» З. Тадевосян добавив, - «для меня нет понятия АНК, для меня есть измученный, борющийся армянский народ и для меня большая честь находиться рядом с ним. А какие эмоции это вызывает у инфантильных людей, уже меня не интересует, поскольку в действительности они фальсификаторы»
З. Тадевосян назвала фальсификаторами Армена Мартиросяна и 7 членов правления партии «Наследие», которые «стоят на стороне этих фальсификаторов»
«Партия «Наследие» это не эти 7 человек: у партии «Наследие» есть честные члены, составляющие большинство, которые стоят на стороне Зои Тадевосян, Вардана Хачатряна и Мовсеса Аристакесяна», - заявила она.
Кстати, на данный момент у памятника Мартиросу Сарьяну собрался ряд членов партии «Наследие», которые не согласны с последними решениями правления партии.