Ոչ մի տագնապալի բան չպե՞տք է տեսնել, եթե տարին անկումով փակենք
-Հակաճգնաժամային ծրագիրն իր դրույթների և սկզբունքների մեջ շատ լավն է։ Միակ բանը, որ մենք ցանկանում ենք, արագ և արդյունավետ իրականացումն է,-գնահատական տալով կառավարության հակաճգնաժամային ծրագրին՝ ասել է Հայաստանի արդյունաբերողների և գործարարների միության նախագահ Արսեն Ղազարյանը։
Բանախոսը, համեմատական անցկացնելով Հայաստանի և հարևան երկրների հակաճգնաժամային ծրագրերի միջև, ասել է, թե այն համարձակ, հեղափոխական ծրագիր է. «Այլապես ճգնաժամային վիճակի ողնաշարը ջարդել չէր լինի»։
Ի դեպ, Արսեն Ղազարյանը, անդրադառնալով արձանագրված տնտեսական անկումներին, ասել է, որ եթե մենք 2009 թվականը փակենք որոշակի անկումով, «դրա մեջ ոչ մի տագնապալի բան չպետք է տեսնել»։

Ничего тревожного в том, что год мы завершим спадом, видеть не следует?
«Антикризисная программа в своих положениях и принципах очень хорошая. Единственное, чего мы хотим, это его скорая и результативная реализация», - оценивая правительственную антикризисную программу, сказал  председатель Союза промышленников и предпринимателей Армении Арсен Казарян.
Сравнивая антикризисные программы Армении и соседних стран, он сказал, что наша программа является очень смелой и революционной: «Иначе сломать хребет кризису не удалось бы».
Кстати, касаясь зафиксированного в Армении экономического спада, Арсен Казарян сказал, что «ничего тревожного в том, что 2009 год мы завершим спадом, видеть не стоит».