Վարդան Խաչատրյանը կխոսի վաղը, իսկ Մովսես Արիստակեսյանը կպայքարի արդարության հասնելու համար
-Ես մշտապես խնդրել և պահանջել եմ վարչության անդամներից, այդ թվում՝ օրենսդրում աշխատող տհաս օրենսդիրներից, որ պահպանեն կուսակցության կանոնադրությունը, կատարեն համագումարի որոշումները։ Ահա դրա համար եմ ես նրանց զզվեցրել,-Մամուլի ազգային ակումբում ասել է «Ժառանգություն» կուսակցության վարչության փոխնախագահ Մովսես Արիստակեսյանը։
Նա նշել է, որ դեռևս օգստոսի 27-ին կուսակցության վարչության անդամներ Զոյա Թադևոսյանը, Վարդան Խաչատրյանը, Արթուր Սարդարյանը և Մովսես Արիստակեսյանը դիմում են գրել վարչության նախագահ Անահիտ Բախշյանին, որ արտահերթ վարչության նիստ հրավիրի, բայց պատասխան չեն ստացել։
-Մենք պահանջել ենք քննարկել վարչության կայացրած որոշումները, մասնավորապես՝ Հովսեփ Խուրշուդյանի կողմից Վարդան Խաչատրյանի հասցեին հնչեցրած մեղադրանքների քննարկումը և վարչության ընտրություններում կեղծիքներ թույլ տված Արմեն Մարտիրոսյանի վարքը քննելու դիմած կուսակցության 9 անդամների դիմումների քննարկումը,-նշել է նա։
Մովսես Արիստակեսյանի խոսքերով՝ իրենք շարունակելու են պայքարը ճշմարտության բացահայտմանը հասնելու համար։ Իսկ «Ժառանգություն» խմբակցության անդամ Վարդան Խաչատրյանն էլ «7օր»-ի հետ զրույցում ասել է, որ այս դեպքերի կապակցությամբ երեկոյան ելույթ կունենա հեռուստատեսությամբ, որից հետո արդեն կխոսի «Ժառանգության» ներսում տեղի ունեցող իրադարձությունների մասին։

Вардан Хачатрян скажет завтра, а Мовсес Аристакесян будет бороться за справедливость
«Я постоянно просил и требовал от членов правления, в том числе от работающих в законодательном органе недорослей-законодателей, чтобы они сохраняли регламент партии, исполняли решения съезда. Вот из-за этого я им и опротивел», - сказал в Национальном пресс-клубе зампредседателя правления партии «Наследие» Мовсес Аристакесян.
Он отметил, что еще 27-го августа члены правления партии Зоя Тадевосян, Вардан Хачатрян, Артур Сардарян и Мовсес Аристакесян написали обращение председателю правления Анаит Бахшян о том, что созовут внеочередное заседание правления, но ответ не получили.
«Мы требовали обсудить решения принятые правлением, в частности, вопрос озвученных Овсепом Хуршудяном обвинений в адрес Вардана Хачатряна, а также взамен обсуждения поведения Армена Мартиросяна, допустившего на выборах правления партии фальсификации, заявлений 9-ти членов партии», - сказал он.
По словам Мовсеса Аристакесяна, они продолжат борьбу для выявления истины. А член фракции «Наследие» Вардан Хачатрян сказал в беседе с «7or», что в связи с этими событиями, вечером он выступит по телевидению, после чего уже скажет о событиях произошедших внутри «Наследия».