ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը մասնակցել է ձյուդոյի երիտասարդների Եվրոպայի առաջնության բացման արարողությանը
Հայաստանի Հանրապետության վարչապետ, Ձյուդոյի Եվրոպայի երիտասարդության առաջնության կազմակերպման և անցկացման նպատակով ստեղծված կազմկոմիտեի նախագահ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ներկա է եղել սեպտեմբերի 11-13-ը Երևանում, Կարեն Դեմիրճանի անվան մարզահամերգային համալիրում անցկացվող ձյուդոյի երիտասարդների Եվրոպայի առաջնության հանդիսավոր բացման արարողությանը։ Տիգրան Սարգսյանը Ձյուդոյի Եվրոպայի ֆեդերացիայի նախագահ Սերգեյ Սոլովեյչիկի կողմից պարգևատրվել է Ձյուդոյի Եվրոպայի ֆեդերացիայի ոսկե հուշամեդալով։

Премьер-министр РА Тигран Саркисян принял участие на церемонии открытия Молодежного чемпионата Европы по дзюдо
Премьер-министр Республики Армения, председатель оргкомитета созданного с целью организации и проведения Молодежного чемпионата мира по дзюдо Тигран Саркисян  присутствовал сегодня  на церемонии торжественного открытия проводимого с 11 по 13 сентября в Ереване в спортивно-концертном комплексе имени Карена Демирчяна Молодежного чемпионата мира по дзюдо. Тигран Саркисян со стороны председателя Федерации дзюдо Европы Сергея Соловейчика был награжден юбилейной золотой медалью Федерации дзюдо Европы.