Այդին Միրզազադե .«Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև ոչ մի գաղտնի շփում չկա»
Ոչ մի գաղտնի բանակցություն Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև չի անցկավում,-պարզաբանելով «Ռեգնումում» հրապարակված այն լուրը, թե Ղարաբաղի 5 շրջանների շուրջ Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև գաղտնի բանակացություններ են գնում՝ ասել է Ադրբեջանի Միլի մեջլիսի պատգամավոր Այդին Միրզազադեն։
-Ինչ վերաբերում է այս լուրին և այն աղբյուրին, որը նման բան է ասել, դա կարող է իր սեփական եզրակացությունը լինել՝ հիմնված մամուլում հրապարակված լրատվության վրա։ Այսինքն, ԶԼՄ-ներում լուսաբանվում են Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև ղարաբաղյան հակամարտության կարգավորման շուրջ բանակցությունների մասին լուրերը,-ասել է Այդին Միրզազադեն։
-Բանակցային գործընթացը գնում է, և դեռ պայմանավորվածությունները նախնական են։ Եթե դրանք վերջում ամրապնդվեն, ապա, իհարկե, կլինեն նաև այլ պայմանավորվածություններ,-ասել է նա։

Айдын Мирзазаде: «Между Арменией и Азербайджаном нет никаких секретных контактов»
«Никаких тайных или секретных переговоров между Азербайджаном и Арменией не ведется», -  комментируя опубликованную в ИА REGNUM информацию о том, что Армения и Азербайджан согласовывают процедуры освобождения пяти районов вокруг Карабаха, сказал депутат Милли Меджлиса Азербайджана Айдын Мирзазаде.
«Что касается данной информации, то источник, о котором в ней говорится, мог просто сделать свои личные выводы из информаций, которые открыто публикуются в прессе. То есть в СМИ освещается официальная информация о переговорах, идущих между Азербайджаном и Арменией по урегулированию нагорно-карабахского конфликта», - сказал А.Мирзазаде.
«Переговорный процесс идет, пока есть предварительные договоренности. Если эти договоренности впоследствии укрепятся, то, конечно, будут и другие согласования»,- заключил  А.Мирзазаде.