ԱԺ–ում սկսվել է հայտարարությունների ժամը
ԱԺ կանոնակարգ օրենքի համաձայն քառօրյայի հերթական երեքշաբթի օրը սկսվել է հայտարարությունների ժամը, որտեղ ելույթներով հանդես գալու համար գրանցվել է 18 պատգամավոր։
Ելույթ ունենալու համար նախ և առաջ հնարավորություն է տրվել ընդդիմադիր երկու կուսակցություններից երկուական պատգամավորների։ Սկզբում ելույթ են ունեցել «Ժառանգությունից» Ստեփան Սաֆարյանը, ապա՝ Լարիսա Ալավերդյանը, երկուսն էլ՝ հայ-թուրքական հարաբերությունների վերաբերյալ։ Այնուհետև ելույթ են ունեցել ՀՅԴ-ից Վահան Հովհաննիսյանը և Ռուզան Առաքելյանը։
Անդրադառնալով  հայ-թուրքական հարաբերություններին, նա նշել է, որ ՀՅԴ-ն այսօրվանից ՀՀ կառավարության և ԱԳՆ-ի դիմաց հացադուլ և նստացույց է իրականացնելու։
-Այս միջոցները նպատակ ունեն հանրության մեջ արթնացնել զգոնություն,-ասել է նա և հավելել, որ  քաղաքապետարանն արգելել է ՀՅԴ-ին միջոցառումներ անել, «իսկ 5 օր շարունակ «քարտ բլանշ» է տվել ընդդիմադիր կոչվող ներկայիս ուժին, որպեսզի ինչ ուզի, անի, և դա ցույց է տալիս, թե ով է այս երկրում իսկական ընդդիմությունը»։

В Национальном Собрании начался час заявлений
Согласно закону НС о регламенте в очередной вторник четырехдневки начался час заявлений, где для выступления записались 18 депутатов.
Прежде всего, возможность для выступления была предоставлена двум оппозиционным партиям (по два представителя от каждой). Сначала выступили Степан Сафарян и Лариса Алавердян из «Наследия», оба относительно армяно-турецких отношений. Потом выступали Ваан Ованисян и Рузан Аракелян из АРФД.
Касаясь армяно-турецких отношений, Ованисян отметил, что с сегодняшнего дня перед зданиями Правительства и МИД АРФД будет проводить сидячую забастовку и голодовку.
«Цель этих мероприятий - пробудить в обществе бдительность», - сказал он, добавив, что мэрия запретила АРФД проводить мероприятия, «а силе называемой оппозиционной дало «карт-бланш» пять дней подряд делать что хочет, и это показывает кто в этой стране настоящая оппозиция»