Իրանում Հայաստանի դեսպան Գրիգոր Առաքելյանն իր հավատարմագրերն է հանձնել Իրանի նախագահ Մահմուդ Ահմադինեժադին
Իրանում Հայաստանի դեսպան Գրիգոր Առաքելյանն իր հավատարմագրերն է  հանձնել Իրանի նախագահ Մահմուդ Ահմադինեժադին
Ս.թ. սեպտեմբերի 13-ին Իրանի նախագահ Մահմուդ Ահմադինեժադն ընդունել է Իրանում Հայաստանի դեսպան Գրիգոր Առաքելյանին' հավատարմագրերի հանձնման կապակցությամբ:
Դեսպան Առաքելյանն Իրանի Նախագահ Մահմուդ Ահմադինեժադին է փոխանցել Հայաստանի Նախագահ Սերժ Սարգսյանի ողջույնները եւ նշել, որ իր պաշտոնավարման ընթացքում կգործադրի առավելագույն ջանքեր' երկկողմ հարաբերությունների զարգացմանն առավել նպաստելու եւ նախանշված երկկողմ ծրագրերն իրականացնելու ուղղությամբ:
Իրանի Նախագահը խնդրեց փոխանցել իր բարեմաղթանքները Հայաստանի Նախագահին' ընդգծելով, որ երկու երկրների հարաբերությունները գտնվում են բարձր մակարդակի վրա, ինչը թույլ է տալիս խորացնելու երկկողմ հարաբերությունները տարբեր ոլորտներում եւ իրագործելու ձեռք բերված պայմանավորվածությունները, որոնք կարող են նպաստել տարածաշրջանի զարգացմանն ու կայունությանը:
Գրիգոր Առաքելյանը հույս հայտնեց, որ Իրանի նոր կառավարության վերջնական ձեւավորումից հետո կշարունակվեն երկու երկրների պաշտոնատար անձանց փոխայցելությունները եւ նախանշված ծրագրերի իրականացման ընթացքը ' ի նպաստ երկու բարեկամ երկրների հարաբերությունների հետագա զարգացման:

Посол Армении в Иране Григор Аракелян вручил свои верительные грамоты президенту Ирана Махмуд Ахмадинежаду
13 сентября с. г. президент Ирана Махмуд Ахмадинежад принял посла Армении в Иране Григора Аракеляна в связи с вручением верительных грамот.
Григор Аракелян передал президенту Ирана приветствие от главы армянского государства и отметил, что в период выполнения своей дипмиссии он приложит все усилия для содействия процессу развития двухсторонних отношений и реализации предусмотренных совместных программ.
В свою очередь президент Ирана попросил передать президенту Армении наилучшие пожелания, добавив, что высокий уровень армяно-иранских отношений позволит углубить двусторонние отношения в разных сферах и достигнуть договоренностей.
Аракелян заявил о продолжении ответных визитов представителей двух стран после формирования нового правительства Ирана и процессе осуществления намеченных планов во благо дальнейшего развития отношений двух стран.