Լույս է տեսել Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության ատլասը
Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր Անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի պատվերով Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանն առընթեր Անշարժ գույքի կադաստրի պետական կոմիտեի Երկրաբաշխության և քարտեզագրության կենտրոնի կողմից 2007-2009թթ. ընթացքում կազմվել և տպագրության է պատրաստվել  ԼՂՀ ատլասը' հայերեն և ռուսերեն լեզուներով, որը վերջերս տպագրվել է «Տիգրան Մեծ» հրատարակչությունում. ք. Երևան:
Ըստ ԼՂՀ արտգործնախարարության մամլո ծառայության՝ ատլասը պատմա-աշխարհագրական տեսանկյունից ամբողջական պատկերացում է տալիս Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության մասին: Ատլասում ամփոփված միջին և խոշոր մասշտաբների շուրջ 70 քարտեզները, տեքստերը և սխեմաները ԼՂՀ կազմավորման, աշխարհագրական դիրքի, բնական պայմանների և ռեսուրսների, բնակչության, տնտեսության եւ մշակույթի մասին բազմակողմանի տեղեկատվություն են պարունակում: Ատլասում ներկայացված են նաև աշխարհա-քաղաքական և ռազմա-քաղաքական իրադարձություններ, որոնք վճռական դեր են խաղացել Արցախի հայերի պատմական զարգացման մեջ:
Ատլասը լույս է տեսել 1500 օրինակ տպաքանակով: Խմբագրական կոլեգիայի նախագահն ու ատլասի գլխավոր խմբագիրն է տեխնիկական գիտությունների թեկնածու Մանուկ Վարդանյանը:

Вышел в свет атлас Нагорно-Карабахской Республики
По заказу Государственного комитета кадастра недвижимости при Правительстве НКР, Центром геодезии и картографии государственного комитета кадастра недвижимости при Правительстве РА в течение 2007-2009гг. был составлен и подготовлен к печати атлас НКР на армянском и русском языках, который был напечатан в издательстве «Тигран Мец» (г. Ереван)
По сообщению пресс-службы МИД НКР, атлас дает целостное представление о Нагорно-Карабахской Республике в историческом и географическом аспектах. В атлас включены около 70 карт среднего и крупного масштаба, тексты и схемы, содержится многосторонняя информация об образовании НКР, ее географическом положении, природных ресурсах, населении, экономике и культуре. В атласе представлены также геополитические и военно-политические события, которые сыграли решительную роль в историческом развитии армян Арцаха.
Атлас издан тиражом в 1500 экземпляров. Председатель редакционной коллегии и главный редактор кандидат технических наук Манук Варданян.