«Արժանապատիվ ապագա» կուսակցությունը մասնակցելու է հայ–թուրքական հարաբերությունների ներկա փուլին վերաբերող քննարկմանը
-Ստացել ենք նախագահի հրավերը և ամսի 17-ին՝ ժամը 11-ին, անպայման մասնակցելու ենք քննարկմանը։ Մասնակցելու է  նաև կուսակցության նախագահ Արմեն Դարբինյանը,-«7օր»-ի հետ զրույցում խոսելով հայ-թուրքական հարաբերությունների վերաբերյալ ՀՀ նախագահի հրավիրած քննարկման մասին՝ ասել է «Արժանապատիվ ապագա» կուսակցության ներկայացուցիչը։
Այն հարցին, թե ինչ դիրքորոշում ունի «Արժանապատիվ ապագա» կուսակցությունը հայ-թուրքական հարաբերությունների ներկա փուլի վերաբերյալ, նա չցանկացավ պատասխանել։

Партия «Достойное будущее» примет участие в обсуждении, посвященном нынешнему этапу армяно-турецких отношений
«Мы получили приглашение президента и 17-го сентября в 11:00 обязательно примем участие в обсуждении. Участвовать в нем будет также председатель партии Армен Дарбинян», - сказал в беседе с «7or» представитель партии «Достойное будущее», говоря об  организуемом президентом РА  обсуждении с председателями политических партий РА, посвященном нынешнему этапу урегулирования отношений Армения-Турция.
На вопрос о том, какую позицию занимает партия «Достойное будущее» относительно нынешнего этапа армяно-турецких отношений, он отвечать не пожелал.