Սինգապուրի ավագ նախարար Լի Կուան Յուն կայցելի Հայաստան
Սեպտեմբերի 17-19-ը ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հրավերով եռօրյա պաշտոնական այցով Հայաստան կժամանի Սինգապուրի ավագ նախարար Լի Կուան Յուն: Այցը տեղի կունենա ՀՀ ազգային մրցունակության խորհրդի աջակցությամբ:
Այցի ընթացքում Սինգապուրի ավագ նախարար Լի Կուան Յուն հանդիպում կունենա Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանի հետ: Սինգապուրի ավագ նախարարը կայցելի նաեւ Մայր Աթոռ Սուրբ Էջմիածին, ուր կհանդիպի Ամենայն Հայոց կաթողիկոս Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Բ-ի հետ:Լի Կուան Յուն կմասնակցի ՀՀ ազգային մրցունակության խորհրդի նիստին, որը կվարի Հայաստանի վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը:

Отец сингапурского «экономического чуда» посетит Армению
17-19 сентября по приглашению президента РА Сержа Саргсяна с официальным трехдневным визитом в Армению прибудет первый премьер-министр Республики Сингапур, один из отцов сингапурского «экономического чуда» Ли Куан Ю (Lee Kuan Yew). Визит состоится при содействии Совета национальной конкурентоспособности.
В ходе визита Ли Куан Ю встретится с президентом Армении Сержем Саргсяном, Католикосом всех армян Гарегином II, примет участие в заседании Совета конкуренции, которое будет вести премьер-министр Армении Тигран Саркисян.