Սպարտակ Մելիքյան. «Մտահոգիչ բան չենք տեսնում նախաստորագրված արձանագրություններում»
-Ընդհանուր առմամբ, մտահոգիչ բան չենք տեսնում նախաստորագրված արձանագրություններում։ Իհարկե, դրանք ենթակա են որոշակի մշակման,-«7օր»-ին ասել է «Ժողովրդավարություն և աշխատանք» կուսակցության նախագահ Սպարտակ Մելիքյանը։
ԺԱԿ նախագահը դրական է գնահատել նախագահի և կուսակցությունների հետ հանդիպելու ավանդույթը։
-Կարևորն այն է, որ ամեն մեկն իր կարծիքն է արտահայտում։ Թե նախագահն այդ կարծիքները հետագայում հաշվի կառնի, թե ոչ, իր որոշելիքն է, քանի քաղաքականությունն ինքն է վարում։
Հարցին, թե ինչպես է գնահատում այն իրողությունը, որ հանդիպումները դրական արդյունք են տալիս (մասնավորապես նախորդ՝ ֆինանսատնտեսական ճգնաժամի հաղթահարման թեմայով հավաքը), իսկ հետո տնտեսությունում արձանագրվում է 18,5 % տնտեսական անկում, Ս. Մելիքյանը պատասխանել է.
-Անկում ամբողջ աշխարհում կա, այնպես որ միայն Հայաստանում չէ, որ պետք է դժգոհություն հայտնենք։ Պետություններ կան, որ ավելի մեծ անկում ունեն։ Այդպես էլ սպասվում էր. այս ճգնաժամը չէր կարող իր ազդեցությունը չունենալ Հայաստանի տնտեսության վրա։ Կարծում եմ, որ կառավարությունն ամեն ինչ անում է, որպեսզի անկումը կանգնի, և կամաց-կամաց սկսենք դեպի աճ գնալ։

Спартак Меликян: «В протоколах не видим ничего, что может вызвать обеспокоенность»
«В общей сложности в протоколах не видим ничего, что может вызвать обеспокоенность. Конечно, они подлежат определенной доработке», - сказал председатель партии «Демократия и труд»(ДТП) Спартак Меликян.
Председатель ДТП положительно оценил традицию встречи президента с партиями.
«Главное, что каждый выражает свою точку зрения. А учтет ли президент эти мнения в дальнейшем или нет, это его решение, поскольку политику ведет он», - отметил Меликян.
На вопрос как он оценивает ту реалию, что встречи дают положительный результат (в частности, прежний сбор, связанный с преодолением финансово-экономического кризиса), а потом в экономике фиксируется 18,5%-й экономический спад, А .Меликян отметил:
«Спад есть во всем мире, так, что не только в Армении мы должны выразить недовольство. Есть государства, у которых наблюдался еще больший спад. Так и ожидалось, что этот кризис не может не иметь свое влияние на экономику Армении. Думаю, что правительство делает все, чтобы приостановить кризис и постепенно мы начали бы двигаться в сторону роста».