ԱՌԱԿ ատենապետը ՀՀ նախագահին պետք է ներկայացնի նախաստորագրված արձանագրությունների՝ իրենց խմբագրած տարբերակը
Կ. Դեմիրճյանի անվան մարզահամերգային համալիրում հայ-թուրքական հարաբերությունների վերաբերյալ ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հրավիրած կլոր սեղանին այսօր առաջին անգամ մասնակցել է նաև Արմենական Ռամկավար-Ազատական կուսակցության ատենապետ Արմեն Մանվելյանը։ Նախապես նա «7օր»-ին ասել է, որ ցանկանում է ՀՀ նախագահին ներկայացնել հայ-թուրքական արձանագրությունների՝ իրենց խմբագրած տարբերակը։
-Հիմնականում մենք կողմ ենք այս գործընթացին, սակայն կոնկրետ այս պայմանագիրը, որ ներկայացված է, շատ հարցերում մեր դժգոհությունն է առաջացնում,- ասել է Ա. Մանվելյանը։

Председатель Либерально-демократической партии Арменакан должен представить президенту РА свой отредактированный вариант
Председатель Либерально-демократической партии Арменакан  должен представить президенту РА свой отредактированный вариант
В круглом столе, организованном президентом Сержем Саргсяном в спортивно-концертном комплексе имени К.Демирчяна, относительно армяно-турецких отношений, впервые примет участие и председатель  Либерально-демократической партии Арменакан  Армен Манвелян. Изначально он сказал «7or», что желает представить президенту РА свой отредактированный вариант армяно-турецких протоколов.
«В основном, мы высказываемся в пользу этого процесса, однако этот конкретный представленный договор, во многих вопросах вызывает наше недовольство», - сказал А.Манвелян.