Արմեն Ռուստամյանի կարծիքով իշխանությունները պատրա՞ստ են այս տեքստով ստորագրել արձանագրությունները
-Մեր մտահոգությունները չեն փարատվել։ Իրենք չասացին՝ ինչը կմտնի, ինչը՝ ոչ, բայց ես հասկացա, որ հարցը դրված է այսպես՝ կա՛մ ստորագրում եք այն, ինչ որ կա, կա՛մ չեք ստորագրում,- նախագահի հետ հայ-թուրքական հարաբերությունների վերաբերյալ կլոր-սեղան քննարկումից հետո լրագրողներին ասել է ՀՅԴ Գերագույն մարմնի ներկայացուցիչ Արմեն Ռուստամյանը։
Նա, այնուամենայնիվ, կարծում է, որ քննարկման արդյունքում նախագահի մոտ մտահոգությունների առումով որոշակի փոփոխություններ, ամեն դեպքում, արձանագրվել են։
«Ձեր կարծիքով մեր իշխանությունները պատրա՞ստ են այս տեքստով ստորագրել այս արձանագրությունները» լրագրողի հարցին Ա.Ռուստամյանը պատասխանել է.
-Այո՛, պատրաստ են։ Մտահոգությունները հասկանալով՝ պատրաստ են։ Իրենց ասածն այն է, որ պայքարը կշարունակվի. մենք մեր ուժերի վրա վստահ ենք, և այն մտահոգությունները, որ գոյություն ունեն, մենք մեր աշխատանքով կչեզոքացնենք։ Հարց է առաջանում, թե ո՞վ ավելի ընդունակ ու կարող կլինի այս փաստաթղթից օգտվել։

По мнению Армена Рустамяна, власти готовы ратифицировать протоколы в нынешнем виде
«Наши опасения не развеялись. Они не сказали, какие поправки войдут в текст , а какие  - нет, но я понял, что вопрос стоит так:  или подписываем то, что есть, или не подписываем, - после обсуждения за круглым столом с президентом РА сказал журналистам представитель Верховного органа АРФД Армен Рустамян.
Он, тем не менее, считает, что в результате обсуждения у президента в плане опасений определенные изменения, тем не менее, произошли.
На вопрос: «Как, по-вашему, власти готовы подписать эти протоколы в их нынешнем виде?», - А.Рустамян ответил:
«Да, готовы. Понимая опасения, все же готовы. Они говорят, что борьба будет продолжена, мы уверены в своих силах, и те опасения, которые имеются, мы нейтрализуем нашей работой. Возникает вопрос: кто буде более способен получить пользу от этого документа?».