Մեծ քանակությամբ ՀԿ-ներ հանդես կգան միասնական հայտարարությամբ՝ միավորվելով «եռյակի» շուրջ
«Առաջիկայում մեծ թվով հասարակական կազմակերպություններ պատրաստվում են հանդես գալ միասնական հայտարարությամբ՝ կոչ անելով անհապաղ փոփոխությունների գործընթաց իրականացնելու նպատակով միավորվել ընդդիմադիր եռյակի շուրջ:
Ինչպես պնդում են «ՉԻ» աղբյուրները, երեկվա դրությամբ՝ հայտարարությանը միացել էին ավելի քան 10 ՀԿ-ների ներկայացուցիչներ: Սակայն սպասվում է, որ առաջիկայում հայտարարության տակ նոր ստորագրողներ ևս կլինեն:
Մինչ այդ նկատենք, որ արդեն քաղաքացիական հասարակությունը, այսինքն՝ ՀԿ սեկտորն է միացել ընդդիմադիր ուժերի պայքարին»,-գրում է թերթը:

Ряд общественных организаций выступит с совместным заявлением, объединившись вокруг «тройки»
В ближайшие дни многие общественные организации выступят с совместным заявлением, в котором с целью реализации процесса немедленных изменений призовут объединиться вокруг оппозиционной «тройки». Об этом пишет газета «Чоррорд ишханутюн».
Как утверждают источники газеты, по состоянию на вчерашний день к заявлению присоединились представители более чем 10 общественных организаций. Однако ожидается, что в ближайшем будущем под заявлением появятся новые подписи.
«До этого гражданская общественность, то есть сектор общественных организаций, уже присоединился к борьбе оппозиционных сил», - пишет издание.