Դեկտեմբերի 6–ին թիվ 8 և թիվ 25 ընտրատարածքներում լրացուցիչ ընտրություններ տեղի կունենան
ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովը սահմանել է 2009թ. դեկտեմբերի 6-ին թիվ 8 և թիվ 25 ընտրատարածքներում ՀՀ Ազգային ժողովի մեծամասնական ընտրակարգով լրացուցիչ ընտրությունների նախապատրաստման և անցկացման հիմնական միջոցառումների ժամանակացույցը։
Այս ընտրատարածքներում լրացուցիչ ընտրություններ անցկացնելու մասին որոշումը ԿԸՀ-ն կայացրել է՝ հիմք ընդունելով ՀՀ ԱԺ 2009թ.-ի սեպտեմբերի 15-ի՝ ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Հակոբ Հակոբյանի և Սասուն Միքայելյանի պատգամավորական լիազորությունները դադարած համարելու մասին N16 և 17 արձանագրությունները և ղեկավարվելով ՀՀ ընտրական օրենսգրքի 41-րդ հոդվածի 1-ին կետի 10-րդ, 23-րդ ենթակետերով և 118-րդ հոդվածի 1-ին և 2-րդ կետերով։
Ըստ սահմանված ժամանակացույցի՝ դիտորդները պետք է հավատարմագրվեն մինչև 2009թ. նոյեմբերի 26-ը։ Քվեարկության օրվա, քվեարկության տեղի և ժամանակի մասին ընտրողները ծանուցվելու են մինչև 2009թ. դեկտեմբերի 3-ը։ Թեկնածուների առաջադրման փաստաթղթերը համապատասխան ընտրատարածքային ընտրական
հանձնաժողով ներկայացվելու են 2009թ.սեպտեմբերի 22-ից մինչև
2009թ.սեպտեմբերի 27-ը՝ ժամը 18:0 Ընտրական տեղամասերը կազմավորվեու են մինչև 2009թ.հոկտեմբերի 22-ը։ Տեղամասային կենտրոնները կազմավորվեու են մինչև 2009թ.հոկտեմբերի 22-ը։

6 декабря на избирательных участках № 8 и № 25 состоятся дополнительные выборы
Центральная избирательная комиссия РА определила сроки основных мероприятий по подготовке и проведению дополнительных выборов 6 декабря 2009г. по мажоритарной системе на избирательных участках № 8 и № 25 Национального Собрания РА.
ЦИК приняла решение о проведении дополнительных выборов на этих участках, принимая за основу протоколы № 16 и 17 о прекращении депутатских полномочий Акопа Акопяна и Сасуна Микаеляна  и руководствуясь 10-м и 23-м подпунктами 1-ого пункта 41-й статьи  и 1-м и 2-м пунктами 118-й статьи Избирательного кодекса РА.
Согласно графику наблюдатели должны аккредитоваться до 26 ноября 2009 года. О дне, месте и времени голосования избиратели будут оповещены до 3 декабря 2009 года. Документы о выдвижении кандидатов в соответствующую избирательную комиссию будут представлены с 22 по 27 сентября 2009 года до 18ч.00 минут.  Избирательные участки будут сформированы до 22 октября 2009 г.  Участковые центры будут сформированы до 22 октября 2009 года.