Սերժ Սարգսյանը ցավակցական հեռագիր է հղել Եգիպտոսի նախագահին
Սերժ Սարգսյանն այսօր ցավակցական հեռագիր է հղել Եգիպտոսի Արաբական Հանրապետության Նախագահ Աբդել Ֆաթթահ Աս Սիսիին՝ հոկտեմբերի 24-ին Եգիպտոսի Սինա նահանգի հյուսիսում տեղի ունեցած ահաբեկչական գործողության կապակցությամբ, որը մի քանի տասնյակ անմեղ զոհերի ու վիրավորների պատճառ է դարձել:
«Խստորեն դատապարտում ենք այդ անմարդկային ահաբեկչական գործողությունը, որի նպատակն է ինչպես Եգիպտոսում, այնպես էլ տարածաշրջանում կայունության եւ անվտանգության խաթարումը։ Միաժամանակ մեր զորակցությունն ենք հայտնում Ձեզ եւ բարեկամ Եգիպտոսի իշխանություններին՝ երկրի տարածքում ահաբեկչությունը վերջնականապես արմատախիլ անելուն ուղղված վճռական ջանքերին։
Խորին ցավակցություն եմ հայտնում Ձեզ եւ Եգիպտոսի եղբայրական ժողովրդին՝ զոհվածների հարազատներին մաղթելով տոկունություն, իսկ վիրավորներին՝ շուտափույթ ապաքինում»,-ասված է Սերժ Սարգսյանի ցավակցական հեռագրում:

Серж Саргсян направил президенту Египта телеграмму соболезнования
Серж Саргсян направил телеграмму соболезнования президенту Арабской Республики Египет Абделю Фаттахом Аль-Сиси в связи терактом 24 октября в провинции Северный Синай, жертвами которого стали десятки человек.
«Мы решительно осуждаем этот бесчеловечный акт терроризма, целью которого было нарушение безопасности и стабильности в Египте и в регионе. В то же время, мы выражаем поддержку Вам и дружественному египетскому правительству в приложении усилий, направленных на полное искоренение терроризма в стране.
Я выражаю глубокие соболезнования Вам и братскому народу Египта, семьям, чьи родные стали жертвами теракта, желаю терпения, а раненым - скорейшего выздоровления», - говорится в телеграмме.