Արմեն Մարտիրոսյանը չի կասկածում
-Ոչ միայն դատախազի, այլ բոլոր այն անձանց հրաժարականն ենք պահանջելու, ովքեր մեղավոր են մարտի 1-ի իրադարձությունների համար։ Պահանջելու ենք, որ նրանց պատասխանատվության կանչեն,-«7օր»-ի հետ զրույցում ասել է «Ժառանգություն» կուսակցության վարչության նախագահ Արմեն Մարտիրոսյանը։
Հիշեցնենք, որ մարտիմեկյան ժամանակավոր հանձնաժողովի եզրակացության հրապարակումից հետո Արմեն Մարտիրոսյանը խորհրդարանում հայտարարել էր, որ պահանջում է ՀՀ գլխավոր դատախազ Աղվան Հովսեփյանի հրաժարականը։
Ի դեպ, պատասխանելով հարցին, թե Հայաստանի և Թուրքիայի միջև նախաստորագրված արձանագրությունները կվավերացվե՞ն Ազգային ժողովում, Ա. Մարտիրոսյանն ասել է.

Армен Мартиросян не сомневается, что армяно-турецкие протоколы будут ратифицированы
«Мы будем требовать отставки не только генпрокурора, но и тех, кто виноват за события 1 марта. Будем требовать, чтобы они привлеклись к ответственности», - сказал в беседе с «7or» председатель правления партии «Наследие» Армен Мартиросян.
Напомним, что после публикации первомартовской временной комиссией заключения Армен Мартиросян в парламенте заявил, что требует отставки генерального прокурора РА Агвана Овсепяна.
Кстати, отвечая на вопрос будут ли ратифицированы парафированные между Арменией и Турцией протоколы,  А.Мартиросян сказал, что «я в этом даже не сомневаюсь».