Բակո Սահակյանը շնորհավորել է Սերժ Սարգսյանին
Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետության նախագահ Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանին
Մեծարգո Սերժ Ազատի
Ի սրտե շնորհավորում եմ Ձեզ Հայաստանի Հանրապետության Անկախության տոնի առթիվ:
1991 թվականի սեպտեմբերի 21-ը նոր էջ բացեց հայ ժողովրդի պատմության մեջ: Անկախ պետականության կերտումը մի դժվարին, բայց միաժամանակ պատվարժան ճանապարհ էր, որը մեր ժողովուրդը հաջողությամբ հաղթահարեց: Հայ ժողովուրդը վերականգնեց սեփական ճակատագիրը տնօրինելու, ազատ, անկախ և ինքնիշխան պետություն ունենալու իր իրավունքը:
Այսօր էլ՝ համաշխարհային ֆինանսատնտեսական ճգնաժամի պայմաններում, Հայաստանի իշխանությունները անում են հնարավորը՝ դիմակայելու տարբեր մարտահրավերների եւ սոցիալ-տնտեսական զարգացման կայուն հիմքեր ստեղծելու ուղղությամբ: Վստահ եմ, որ Ձեր ղեկավարությամբ Հայաստանի Հանրապետությունը կհասնի նորանոր ձեռքբերումների ու նվաճումների, կտոնի նոր հաղթանակներ և կիրականանան հայ ժողովրդի նվիրական իղձերը:
Մաղթում եմ Ձեզ խաղաղություն, քաջառողջություն եւ ամենայն բարիք՝ հանուն Հայաստանի և Արցախի հզոր ու բարգավաճ ապագայի:

Поздравительное послание президента НКР президенту РА
21 сентября 1991 года открыло новую страницу в истории армянского народа. Построение независимой государственности было трудной, но достойной задачей, которою наш народ успешно решил. Армянский народ восстановил свое право самостоятельно определять собственную судьбу, иметь свободное, независимое и суверенное государство.
Даже сегодня, в условиях мирового финансово-экономического кризиса, власти Армении делают все возможное, чтобы противостоять различным вызовам и заложить надежную основу социально-экономического развития. Уверен, что под Вашим руководством Республика Армения достигнет новых успехов, будет праздновать новые победы, а заветные мечты армянского народа станут реальностью.
Желаю Вам мира, крепкого здоровья и всего наилучшего во имя светлого и надежного будущего Армении и Арцаха.