«AC/DC»–ի թմբկահարն ազատության մեջ կմնա մինչև նոյեմբերի 27-ը
Նոր Զելանդիայի դատական իշխանությունները որոշում են կայացրել հանել հայտնի «AC/DC» ռոք խմբի թմբկահար Ֆիլ Ռադի՝ սպանություն պատվիրելու մեղադրանքը։ Այս մասին հայտնում է «New Zealand Herald»-ը։
Ինչպես արդեն տեղեկացրել էինք, 60-ամյա Ռադի տանը կատարված խուզարկությունից հետո նրան մեղադրանք էր առաջադրվել թմրանյութեր պահելու, 2 անձի սպանությունը կազմակերպելու փորձի, ինչպես նաև սպանության սպառնալիքի համար։
Ձերբակալությունից կարճ ժամանակ անց երաժիշտը գրավի դիմաց ազատ էր արձակվել։ Ռադի փաստաբանը հայտնել է, որ սպանություն պատվիրելու մեղադրանքը հանվել է բավարար ապացույցներ չլինելու հիմնավորմամբ։ Նշենք, որ Նոր Զելանդիայում սպանություն պատվիրելու փորձը պատժվում է մինչև 10 տարի ազատազրկմամբ։
Փաստաբանը նաև հայտնել է, որ Ռադին ներկայացված մնացած մեղադրանքները մնում են ուժի մեջ։ Սպանության սպառնալիքի համար առավելագույնը նախատեսված է 7 տարվա ազատազրկում, դրան գումարած՝ թմրանյութ պահելու հոդվածը։ Երաժիշտն ազատության մեջ կմնա մինչև նոյեմբերի 27-ը, ինչից հետո կկանգնի դատարանի առաջ։

С ударника AC/DC снимут обвинение в подготовке убийства
Адвокат ударника австралийской рок-группы AC/DC Фила Радда сообщил, что прокуратура Новой Зеландии отказывается от обвинения его клиента в планировании убийства двух человек. По словам адвоката Пола Мэйби, это обвинение будет отозвано во время следующего появления Радда в суде в связи с отсутствием доказательств.
Как сообщает ВВС, в пятницу представитель обвинения Грег Холлистер-Джонс заявил, что дело было пересмотрено, в результате чего выяснилось, что «доказательств недостаточно для выдвижения обвинений в планировании убийства».
В то же время Радда, которому сейчас 60 лет, по-прежнему обвиняют в угрозах убить человека и в хранении метамфетаминов и марихуаны.
Адвокат Фила Радда заявляет, что репутации его клиента был нанесен серьезный удар, и намекнул, что тот может обратиться в суд с жалобой на клевету. Адвокат также назвал обвинения в хранении наркотиков несерьезными, и добавил, что Фил Радд полностью отрицает, что он угрожал кого-то убить. По этому обвинению он может быть приговорен к семи годам заключения, если его признают виновным.