Բակո Սահակյանն այցելել է ԼՂՀ և ՀՀ ԶՈՒ համատեղ զորավարժությունների միասնական ղեկավարման կետ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը նոյեմբերի 11-ին այցելել է ԼՂՀ և ՀՀ զինված ուժերի «Միասնություն-2014» համատեղ օպերատիվ-մարտավարական զորավարժությունների միասնական ղեկավարման կետ:
Գերագույն գլխավոր հրամանատարը հետևել է զորավարժությունների ընթացքին, տվել համապատասխան ցուցումներ, այցելել զորավարժություններին մասնակցող մի շարք միավորումների տեղակայման վայրեր:
Նախագահն ընդգծել է նման լայնածավալ զորավարժությունների կարևորությունը հայկական զինված ուժերի մարտունակության հետևողական բարձրացման և տարածաշրջանում կայունության ու խաղաղության պահպանման տեսանկյուններից:

Бако Саакян посетил командный пункт учений «Единство-2014»
Президент Республики Арцах Бако Саакян посетил командный пункт совместных оперативно-тактических учений вооруженных сил НКР и Армении «Единство-2014».
Как сообщает пресс-служба главы карабахского государства, верховный главнокомандующий НКР наблюдал за ходом учений, дал соответствующие поручения и посетил места дислокации ряда воинских соединений, участвующих в учениях.
Саакян подчеркнул важность подобных широкомасштабных военных учений с точки зрения последовательного повышения боеготовности армянских вооруженных сил и сохранения мира и стабильности в регионе.