ՀՀԿ պատգամավոր. «Լևոն Տեր–Պետրոսյանը բավականին խելացի, բանիմաց քաղաքական գործիչ է»
-Լևոն Տեր-Պետրոսյանը բավականին խելացի, բանիմաց քաղաքական գործիչ է,- «Դուպլեք» մամուլի ակումբում «7օր»-ին ասել է «Հայաստանի հանրապետական կուսակցության» պատգամավոր Մկրտիչ Մինասյանը։
-Ուրիշ բան է, որ ես իր հայացքները չեմ կիսում, բայց հո ես չե՞մ կարող ասել, որ նա բանիմաց չի, քաղաքականություն չգիտի։ Իսկապես, քաղաքականության մեջ թրծված անձնավորություն է,- հավելել է ՀՀԿ խմբակցության անդամը՝ մեկնաբանելով սեպտեմբերի 18-ին «Հայ ազգային կոնգրեսի» հրավիրած հանրահավաքի ժամանակ հնչած Լևոն Տեր-Պետրոսյանի հետևյալ խոսքերը. «Սպասելով Հայաստանի մյուս քաղաքական ուժերի ակտիվացմանը և ասպարեզը ժամանակավորապես տրամադրելով նրանց՝ Կոնգրեսն այսօր չի հայտարարում իր հա­ջորդ հանրահավաքի օրը, որի մասին ձեզ կտեղեկացվի լրացուցիչ։
Մ. Մինասյանը ենթադրում է, որ Լ. Տեր-Պետրոսյանը հաշվարկել է տվյալ պահի միջավայրը և ոչ թե ընդհանրապես զիջում է իր դիրքերը, այլ պարզապես նոր համախոհներ է փնտրում կամ էլ ժամանակ է ցանկանում շահել։
-Այդ մոտեցումը ժամանակ է տալիս և՛ ընդդիմությանը, և՛ դիմությանը՝ մտածելու, խորհելու, իրենց համար գոնե տակտիկական քայլեր ձեռնարկելու, կազմակերպելու իմաստով։

Депутат РПА: «Левон Тер-Петросян достаточно умный, сведущий политический деятель»
«Левон Тер-Петросян достаточно умный, сведущий политический деятель», - сказал в пресс-клубе «Дуплекс» депутат НС от Республиканской партии Армении Мкртыч Минасян.
«Другое дело, что я не разделяю его взгляды, но ведь я не могу сказать, что он не сведущий, что не знает политики. Действительно, закаленная в политике личность», - добавил член фракции РПА, комментируя слова Левона Тер-Петросяна сказанные им 18 сентября на митинге Армянского национального Конгресса: «Ожидая активизации других политических сил Армении и временно предоставляя арену им, Конгресс сегодня не объявляет дату своего следующего митинга, о чем вам будет сообщено дополнительно».
М. Минасян предполагает, что Левон Тер-Петросян рассчитал нынешнюю обстановку и не то чтобы вообще уступает свои позиции, а просто ищет новых единомышленников или желает выиграть время.
«Этот подход дает время, как оппозиции, так и власти для того, чтобы обдумать, предпринять хотя бы тактические шаги», - добавил депутат.