Սիրիական բանակը հետ է մղել «Ջեբհաթ ան–նուսրա»–ի ահաբեկիչների գրոհը
Սիրիական բանակը հետ է մղել «Ջեբհաթ ան–նուսրա» խմբավորման ահաբեկիչների գրոհը Էլ–Բաաս քաղաքում, Էլ–Քունեյթրա նահանգում՝ Դամասկոսից 40 կմ հարավ։ Ինչպես հայտնել է «Ալ–Վաթան» թերթը, սպանվել և վիրավորվել են տասնյակ զինված ծայրահեղականներ։
Զինյալները փորձում էին գրոհով վերցնել մի շարք հարակից բնակավայրեր, սակայն հետ են մղվել։ Սպանվել է նրանց դաշտային հրամանատար Սաբիթ ալ–Քարթավին։
Ռազմական աղբյուրները հերքել են տեղեկատվությունը, որ զինված ընդդիմությանը հաջողվել է գրավել Էլ–Բաաս քաղաքի կենտրական արգելակետերից մեկը, և շրջապատել քաղաքապետարանը։
Երկրի հարավարևմտյան ճակատում զինծառայողները կանգնեցրել են 20 ահաբեկչից բաղկացած ավազակախումբ Աս–Սալյամ մայրուղու շրջանում։ Բոլոր զինյալները զոհվել են հրաձգության ընթացքում։

Сирийская армия отразила атаки террористов «Джебхат ан-нусры» на город Эль-Баас
Сирийская армия отразила в вторник атаки террористов «Джебхат ан-нусры» на город Эль-Баас в провинции Эль-Кунейтра, в 40 км к югу от Дамаска. Как сообщает ТАСС со ссылкой на газету «Аль-Ватан», на подступах к нему убиты и ранены десятки вооруженных экстремистов.
Боевики попытались взять штурмом соседние населенные пункты – Хан-Арнаба, Телль-Курум, Джаба и Телль-эль-Ахмар, но получили отпор. Ликвидирован их полевой командир Сабит аль-Картави.
Военные источники опровергли информацию о том, что вооруженной оппозиции удалось захватить один из блокпостов в центре города Эль-Баас и окружить муниципалитет.