ՀՀ գյուղնախարար. «Մրցակցությունը կբերի գների նվազեցման, և մեր ժողովրդի համար ավելի նպաստավոր պայմաններ կստեղծվեն»
-Հաշվարկները կատարվել են, և ես ներկայացրել եմ գյուղատնտեսության նախարարության կարծիքը։ Այդտեղ մտահոգիչ ոչինչ չեմ տեսնում. դա զուտ մրցակցություն է լինելու,-պատասխանելով «7օր»-ի հարցին, թե գյուղատնտեսության նախարարությունը հաշվարկե՞լ է՝ հայ-թուրքական սահմանի բացման պարագայում եթե թուրքական էժան ապրանքը ներկրվի Հայաստան, այստեղ ի՞նչ է կատարվելու, ասել է գյուղատնտեսության նախարար Գերասիմ Ալավերդյանը։
-Մեր արտադրողները պատրաստ են այդ մրցակցությանը։ Մեր պետության աջակցությամբ այդ մրցակցությունը կբերի գների նվազեցման, և մեր ժողովրդի համար ավելի նպաստավոր պայմաններ կստեղծվեն,-հավելել է նախարարը։

Министр сельского хозяйства РА: «Конкуренция приведет к снижению цен и создаст для нашего народа более благоприятные условия»
«Были сделаны расчеты, и я представил мнение министерства сельского хозяйства. Ничего беспокоящего я там не вижу: это будет лишь конкуренция», - сказал министр сельского хозяйства Герасим Алавердян, отвечая на вопрос «7or» «рассчитало ли министерство сельского хозяйства последствия наводнения Армении дешевыми турецкими товарами в случае открытия армяно-турецкой границы?».
«Наши производители готовы к этой конкуренции. При содействии нашего государства эта конкуренция приведет к снижению цен и создаст для нашего народа более благоприятные условия», - добавил министр.