Արծվիկ Մինասյան. «Գտնվելով այս փուլի մեջ՝ ցանկանում ենք ամեն գնով ասել. «Հարգարժա՛ն նախագահ, կուրսդ անհրաժեշտ է փոփոխել»»
-Իհարկե, մենք մտահոգված ենք, դրա համար, գտնվելով այս փուլի մեջ, ցանկանում ենք ամեն գնով ասել. «Հարգարժա՛ն նախագահ, կուրսդ անհրաժեշտ է փոփոխել»։ Մենք, ի տարբերություն որոշ ուժերի, ոչ քո պոստի վրա աչք ունենք, ոչ էլ ցանկանում ենք, որ դու ժամկետից շուտ հեռանաս։ Ուզում ենք, որ դու ականջալուր լինես։ Կարծում ենք, որ նախագահը խոհեմ է այնքան, որ ականջալուր կլինի,- ՀՅԴ-ի կողմից նախագահի հնարավոր հրաժարականի պահանջի վերաբերյալ ասել է Արծվիկ Մինասյանը։
Երբ լրագրողներն Արծվիկ Մինասյանին հիշեցրել են, որ նախագահը հայտարարել է, որ իր քննադատներն ուշացել են՝ դրանով իսկ փաստելով, որ ականջալուր չի լինելու, նա պատասխանել է.
-Ինչո՞ւ չեք մտածում, որ պայքարի տարբերակ է նաև այն, որ հանրապետության նախագահը տեսնի, որ այս փաստաթղթին ընդդիմացողներն օր օրի միավորվելու են և այդ պահանջները նրա առջև դնելով՝ ասելու են. «Մենք քեզ թիկունք ենք. մերժի՛ այս նախապայմաններով փաստաթուղթը»։
Ինչ վերաբերում է նրան, թե  ինչ է անելու Դաշնակցությունը, եթե փաստաթղթերը չմերժվեն, Ա.Մինասյանը հիշեցրել է, որ, ի տարբերություն այլ կուսակցությունների, Դաշնակցությունը միանձնյա որոշումներ չի կայացնում, և այդ հարցը դեռ պետք է քննարկվի.
-Դա քննարկման խնդիր է։ Մենք այդ փուլը չենք քննարկում։ Դա հավաքական կամքի խնդիր է, և ՀՅ Դաշնակցության աշխարհասփյուռ կառույցները համատեղ են որոշում կայացնելու։ Դա ոչ թե ՀՀ-ում մեկ կամ երկու անձի գնահատման խնդիր է, այլ մի ամբողջ կուսակցության։

Арцвик Минасян: «Находясь на этом этапе, мы хотим любой ценой сказать: «Уважаемый президент, курс необходимо сменить»
«Конечно, мы обеспокоены, поэтому, находясь на этом этапе, мы хотим любой ценой сказать: «Уважаемый президент, курс необходимо сменить». Мы, в отличие от некоторых сил, не метим на твой пост, и не хотим, чтобы ты ушел раньше срока. Хотим, что бы ты прислушался. Думаем, что президент мудр настолько что прислушается», - сказал Арцвик Минасян относительно возможного требования отставки президента со стороны АРФД.
Когда журналисты напомнили Арцвику Минасяну о том, что президент заявил, что критикующие его опоздали, тем самым констатируя, что не будет прислушиваться, он ответил:
«Почему не думаете, что вариант борьбы также в том, чтобы президент увидел, что противники этого документа со дня на день объединятся и поставив перед ним эти требования  скажут: «Мы для вас опора - отклони этот документ с предусловиями».
Относительно того, что будет делать Дашнакцутюн, если документы не будут отклонены, А. Минасян напомнил, что в отличие от других партий, Дашнакцутюн не принимает единоличные решения и этот вопрос еще должен быть обсужден:
«Этот вопрос требует обсуждения.  Мы не обсуждаем этот этап. Это проблема коллективной воли и рассеянные по миру структуры Дашнакцутюн будут принимать решение совместно. Это не то, что проблема оценки одной или двух человек в РА, а всей партии».