ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Կարինե Ղազինյանը հանդիպել է Հարավային Կովկասում Եվրոպական Միության հատուկ ներկայացուցչի հետ
Այսօր ՀՀ ԱԳ նախարարի տեղակալ Կարինե Ղազինյանը ընդունեց Երեւանում գտնվող Հարավային Կովկասում ԵՄ  հատուկ ներկայացուցիչ Պիտեր Սեմնեբիին: Վերջինիս ուղեկցում էր ՀՀ-ում ԵՄ պատվիրակության ղեկավար' դեսպան Ռաուլ դե Լյուցենբերգերը եւ ՀՀ-ում Լիտվայի դեսպան Գեդրիուս Ապուոկասը, ով ներկայացնում է նաեւ ԵՄ շվեդական նախագահությունը: Փոխնախարար Ղազինյանը մեծապես կարեւորելով ՀՀ հարաբերությունները ԵՄ հետ, անդրադարձավ ԵՄ Արեւելյան գործընկերության նախաձեռնությանը, հույս հայտնելով, որ այն նոր լիցք կհաղորդի ինչպես ՀՀ-ԵՄ այնպես էլ տարածաշրջանի երկրների միջեւ բազմակողմ համագործակցությանը:
Հանդիպման ընթացքում տիկին Ղազինյանն ու դեսպան Սեմնեբին քննարկեցին Հայաստանի եւ Եվրոպական Միության համագործակցության տարբեր ոլորտներին վերաբերող հարցեր:
Հյուրի խնդրանքով փոխնախարարը ներկայացրեց հայ-թուրքական հարաբերությունների եւ արցախյան հիմնախնդրի կարգավորմանն առնչվող վերջին զարգացումների վերաբերյալ Հայաստանի դիրքորոշումը:

Замминистра иностранных дел РА Карине Казинян встретилась со специальным представителем ЕС на Южном Кавказе
Сегодня замминистра иностранных дел РА Карине Газинян приняла находящегося в Ереване с визитом специального представителя ЕС на Южносм Кавказе Питера Семнеби. Последнего сопровождали глава делегации ЕС в РА посол Рауль де Люценбергер и посол Литвы в РА Гедриус Апуокас, который по совместительству представляет председательствующую в ЕС Швецию.
В ходе встречи госпожа Казинян и посол Семнеби обсудили вопросы, касающиеся различных сфер сотрудничества между Арменией и Европейским Союзом.
По просьбе гостя заместитель министра представил позицию Армении относительно последних развитий в процессе нормализации армяно-турецких отношений и урегулирования Арцахской проблемы.