Մեկնարկեց Հայաստանի արտգործնախարարի այցելությունը Նյու-Յորք
Սեպտեմբերի 26-ին աշխատանքային այցով Նյու-Յորք ժամանեց Հայաստանի արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը: Հայաստանի արտաքին քաղաքական գերատեսչության ղեկավարը  հանդիպել է Մինսկի խմբի համանախագահներ Յուրի Մերզլյակովի, Բեռնար Ֆասյեի, Ռոբերտ Բրադկեի և ԵԱՀԿ գործող նախագահի անձնական ներկայացուցիչ Անջեյ Կասպրչիկի հետ:
Ողջունելով Ռոբերտ Բրադկեի նշանակումը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահի պաշտոնում, նախարար Նալբանդյանը հույս հայտնեց, որ նրա դիվանագիտական ծառայության տարիներին կուտակած մեծ փորձը եւ հմտությունը օգտակար կլինեն արցախյան հիմնախնդրի կարգավորման գործընթացում:
Շուրջ երկու ժամ տեւած հանդիպման ընթացքում քննարկվեցին ղարաբաղյան հիմնահարցի հանգուցալուծմանն ուղղված բանակցություններին առնչվող հարցեր:
Անդրադարձ կատարվեց եռանախագահների տարածաշրջան այցելության հնարավորությանը' Հայաստանի և Ադրբեջանի նախագահներ Սերժ Սարգսյանի և Իլհամ Ալիեւի հաջորդ հանդիպման կազմակերպման նպատակով:

Начался визит министра иностранных дел Армении в Нью-Йорк
26-го сентября в Нью-Йорк с визитом отбыл министр иностранных дел РА Эдвард Налбандян. Руководитель внешнеполитического ведомства Армении встретился с сопредседателем МГ ОБСЕ Юрием Мерзляковым, Бернаром Фасье, Робертом Брадке и личным представителем действующего председателя ОБСЕ Анджеем Каспрчиком.
Приветствуя назначение Роберта Брадке на посту сопредседателя МГ ОБСЕ, министр Налбандян выразил надежду, что накопленные за годы его дипломатической службы опыт и умение будут полезны в процессе урегулирования Арцахской проблемы.
За время длившейся около двух часов встречи были обсуждены вопросы, связанные с переговорами по разрешению Карабахского конфликта.
Был также затронут вопрос возможности визита в регион тройки сопредседателей в целях организации следующей встречи  президентов Армении и Азербайджана Сержа Саргсяна и Ильхама Алиева.