Սերժ Սարգսյանը ստորագրել է հրամանագիր և օրենքներ
Նախագահ Սերժ Սարգսյանը սեպտեմբերի 25-ին հրամանագիր է ստորագրել 2009 թվականի աշնանային զորակոչ անցկացնելու և զորացրում կատարելու մասին:
Հրամանագրի համաձայն' 2009 թվականի հոկտեմբեր-դեկտեմբեր ամիսներին կանցկացվի ՀՀ արական սեռի այն քաղաքացիների պարտադիր զինվորական և այլ­ընտրանքային ծառայությունների աշնանային զորակոչը, որոնց 18 տարին լրա­նում է մինչեւ զորակոչի օրը, ինչ­պես նաև այն քաղաքացիների, ովքեր կորցրել են նախ­կինում ստացած պար­տա­դիր զինվորական ծառայության զորակոչից տարկետ­ման իրավունքը:
2009 թվականի հոկտեմբեր-դեկտեմբեր ամիսներին կզորացրվեն սահմանված ժամ­­կե­տում պարտադիր զինվորական ծառայություն անցած զինծառայողները:

Серж Саргсян подписал указ и законы
25 сентября президент Серж Саргсян подписал указ о проведении осеннего призыва и демобилизации в 2009г.
Согласно указу, в октябре-декабре 2009г. будет проведен осенний призыв на обязательную военную и альтернативную службу тех граждан РА мужского пола, у которых 18-летие исполняется до дня призыва, а также тех граждан, которые утратили полученное в прошлом право отсрочки от призыва на обязательную военную службу.
В октябре-декабре 2009г. будут демобилизованы военнослужащие прошедшие военную службу в установленные сроки.