«Արևմտամետներն»՝ ընդդեմ հայ ժողովրդի և Հայաստանի ինքնիշխանության
ԵՏՄ–ի դեմ կազմակերպած «արևմտամետների» ակցիաներին ու հավաքներին, ինչպես հայտնի է, շատ քիչ մարդ էր մասնակցում։ Պատճառը շատ պարզ է՝ մարդիկ հասկանում են, թե ով ինչ իրական նպատակ է հետապնդում, և տարբերում են թացը չորից։ Դրա համար էլ չեն գնում կեղծ միջոցառումների։
Հանրությունը շատ լավ գիտի, թե ով ով է, շատ լավ գիտի, թե ով է հաճախորդ, և ով է պատվեր կատարում։ Դա է պատճառը, որ հաճախորդների «ինքնիշխանիստական» հավաքներին մի 10-15 մարդ կար. իրենք իրենցով էին։
Եվ ահա, բացատրելու համար սեփական ֆիասկոյի պատճառները՝ «արևմտամետները» սկսել են քարկոծել հայ ժողովրդին, թե բա՝ սրանք սաղ ստրուկ են, քանի որ ... Պուտինի հրաժարականը չեն պահանջում։
Փաստորեն, հաճախորդներն իրենց արարքներն արդարացնելու համար որոշել են ինքնահաստատվել հայ ժողովրդի հաշվին և վերևից ճիշտ ու սխալ որոշել։
Եվ այս մարդիկ խոսում են ինքնիշխանությունից, հայ ժողովրդի ապագայից ու իրենց մտահոգություններից։ Իսկական դեմագոգիա։
Իրականությունն այն է, որ «արևմտամետները» ԱԺ ճաղավանդակների մոտ (բա հո Բաղրամյան 26–ի մոտ չէի՞ն հավաքվելու և ԵՏՄ մտնելու որոշում կայացրած Սերժ Սարգսյանի հրաժարականը պահանջեին) ընդամենը «պետպատվերի» շրջանակներում էին ճվճվում։ Հետևաբար, անբարոյականություն է հայ ժողովրդին ստրկամտության մեջ մեղադրելը, երբ ինքդ ես ստրուկի պես ծառայում «Վերջի բոլշևիկին»՝ փորձելով ներքաղաքական պայքարը տեղափոխել աշխարհաքաղաքական խաղերի տիրույթ և ձգտելով Հայաստանը դարձնել մանրադրամ այդ խաղերում։
Այնպես որ, թող ամեն մեկն իր մասին պատկերացում կազմի հայելուն նայելուց հետո, այլ ոչ թե սեփական գերարժեքության մասին դատողություններ անի սերժական կայքերի էջերում։

«Прозападники» против народа и суверенитета Армении
В организованных против ЕАЭС собраниях и акциях протеста «прозападников», как известно, приняло участие мизерное количество граждан. Причина очевидна: люди понимают, кто какую цель на самом деле преследует, и научились отличать мокрое от сухого. Поэтому и не участвуют в псевдомероприятиях.
Общественность прекрасно со всеми знакома и отлично знает, кто чьим клиентом является и кто чей заказ выполняет. Именно поэтому на «суверенитетозаступнические» собрания клиентов власти собирается 10-15 человек или, так сказать, междусобойчик.
И дабы объяснить причины собственного фиаско, «прозападники» начали обвинять весь армянский народ в раболепии, поскольку он не требует… отставки Путина.
Фактически, для оправдания своих шагов клиенты решили самоутвердиться за счет народа и провозгласить себя мерилом истины.
Именно эти люди говорят о суверенитете, будущем армянского народа и своих опасениях. Чистой воды демагогия.
Действительность же в том, что у ограды здания НС «прозападники» надрывали глотки всего лишь в рамках «госзаказа» (ну не собираться же им возле президентского дворца с требованием отставки Сержа Саргсяна, принявшего решение о вступлении в ЕАЭС). И здесь попросту аморально обвинять народ в подобострастии, когда сам подобно рабу прислуживаешь «последнему большевику», пытаясь перевести внутриполитическую борьбу в сферу геополитических игр и стремясь превратить Армению в разменную монету в этих играх.
Так что, пусть сначала каждый составит о себе представление, заглянув в зеркало, и уже потом пытается заявлять о собственном превосходстве со страниц сержевских сайтов.