Գագիկ Մինասյան. «2010թ.–ի բյուջեն իրատեսական է լինելու և հիմնված է լինելու այս տարվա իրողությունների վրա»
-Ակնհայտ է, որ ֆինանսատնտեսական ճգնաժամը մոտենում է իր տրամաբանական ավարտին, և շատ կանխատեսողներ կան, որոնք պնդում են, որ 4-րդ եռամսյակում համաշխարհային տնտեսական ճգնաժամն այլևս չի խորանա։ Ինչպես միջազգային շուկաներում եկող տարի կլինի շատ ավելի հաջող, քան այս տարի, այդ առումով նաև Հայաստանում մենք կունենանք տնտեսական աճ այս տարվա իրական ցուցանիշների նկատմամբ,- «Դուպլեքս» ակումբում ասել է ԱԺ ֆինանսավարկային և բյուջետային հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ Գագիկ Մինասյանը։
2010թ. ՀՀ բյուջեին անդրադառնալով՝ նա նշել է, որ իր կարծիքով «այս տարվա բյուջեն իրատեսական է լինելու և հիմնված է լինելու այս տարվա իրողությունների վրա, ինչպես նաև այս տարվա ընթացքում ձեռք բերված այն ստարտային իրավիճակի հնարավորությունների տեսակետից, որոնք մենք իրագործեցինք ձեռք բերված վարկերի միջոցով»։
Դոլարի նկատմամբ դրամի հնարավոր արժեզրկման մասին խոսելիս Գ.Մինասյանն ասել է, որ մարտի ճշգրտումից հետո դրամ-դոլար հարաբերությունը մնացել է կայուն, ինչը խոսում է նրա մասին, որ դրամի արժեզրկման մասին խոսակցություններն արդարացում չեն ունեցել.
-Չեմ բացառում, որ առաջիկայում, ինչպես աշխարհի մյուս բոլոր երկրներում, կլինեն դոլարի նկատմամբ ազգային վալյուտաների փոփոխություններ, սակայն դա կլինի կանխատեսելի սահմաններում։ Այդպիսի խնդիրներ կլինեն նաև Հայաստանում՝ կապված վարկային միջոցների ներհոսքի հետ։

Гагик Минасян «Бюджет 2010г. будет реалистичным, основываясь на реалиях этого года»
«Очевидно, что финансово-экономический кризис подходит к своему логическому завершению, и есть много прогнозистов, которые утверждают, что в 4-м квартале мировой финансовый кризис больше не усугубится. Как на мировых рынках следующий год будет гораздо более успешным, чем этот год, в этом плане также и в Армении  будет экономический рост в отношении реальных показателей этого года», - в клубе «Дуплекс» сказал председатель постоянной комиссии НС по финансово-кредитным и бюджетным вопросам Гагик Минасян.
Касаясь бюджета РА 2010г., он отметил, что, по его мнению, «бюджет 2010г. будет реалистичным и будет основываться на реалиях этого года ,а также с точки зрения приобретенных с начала года возможностей стартовой ситуации, которую мы реализовали посредством приобретения кредитов».
Говоря о возможном обесценивании драма по отношению к доллару, Г. Минасян сказал, что после мартовских корректировок соотношения драм-доллар остались стабильными, что говорит о том, что разговоры об обесценивании драма не оправдались.
«Не исключаю, что в ближайшее время у нас, также, как и во всех остальных странах мира, будут изменения курса национальной валюты по отношению к доллару, однако это будет в прогнозируемых пределах. Такие проблемы будут также и в Армении, в связи с  поступлением кредитных средств», - сказал он.