Հարություն Առաքելյանը նախազգուշացնում է
Շտապ տեղեկացնում եմ Ձեզ, որ Հայաստանում են գտնվում սփյուռքից ժամանած մի քանի անձինք, ովքեր  ներկայանում են Ռամկավար Ազատական կուսակցության անդամներ և այդ անվան տակ իրականացնում են  հանդիպումներ, տալիս են հարցազրույցներ:
Նրանք եւ նրանց ուղեկցող անձինք ներկայանում են որպես  ՌԱԿ ԱՄՆ Արեւելյան և Կանադայի շրջանակի  ղեկավարներ:
Հաշվի առնելով վերը նշվածը, որպես Աշխարհասփյուռ Ռամկավար Ազատական կուսակցության փոխնախագահ'  պաշտոնապես  հայտարարում եմ, որ  ՌԱԿ ԱՄՆ Արեւելյան եւ Կանադայի շրջանակ  մեր աշխարհասփյուռ 18  կառույցների մեջ գոյություն չունի,  հետեւաբար  թե՛  ԱՄՆ, թե՛ Կանադայի եւ մյուս մեր կառույցները գործում են առանձին-առանձին և ունեն իրենց ղեկավար մարմինները:
«Սփյուռքյան խմբակի» մեծամասնությունը վաղուց վտարված են կուսակցությունից' հակահայկական եւ հակակուսակցական գործունեություն իրականացնելու  պատճառով:
Տեղեկացնում եմ նաեւ «նորաստեղծ» Արմենական-ՌԱԿ-ը սփյուռքում դիտարկվում է որպես թուրքական նախագիծ, իսկ հոկտեմբերի  3-ի նրանց  հավաքը' որպես բաշիբոզուկների հավաք:

Арутюн Аракелян предупреждает
Срочно сообщаю Вам, что в Армении находятся несколько лиц прибывшие из диаспоры, которые представляются членами партии Рамкавар-Азатакан и под этим именем проводят встречи, дают интервью.
Они и сопровождающие их лица представляются как руководителями структуры ЛДПА Восточной США и Канады.   Учитывая вышесказанное,  как заместитель председателя партии Всеармянский Рамкар Азатакан, официально заявляю, что среди 18 структур партии по всему миру не существует структуры ЛДПР Восточной США и Канады, следовательно, и США и Канады и другие наши структуры действуют по отдельности и имеют свои руководящие органы.
Большая часть «диаспоральной группировки давно исключена из партии, по причине осуществления антиармянской и антипартийной деятельности.
Сообщаю также, что «новосозданная» Арменакан-РАК рассматривается в диаспоре как турецкий проект, а их собрание 3 октября, как собрание башибозуков.