«Միացում» ազգային նախաձեռնության գրասենյակը հերքում է
Այն, որ Ժիրայր Սեֆիլյանը ՀՀ Նախագահի աթոռը զբաղեցնող Սերժ Սարգսյանին «ձեռնոց  է նետել» և հրավիրել բանավեճի, իրողություն է, որի մասին նա հայտնել է «7օր»-ի թղթակցին:
Սակայն «Իրավունք» թերթի թղթակից Ա.Հակոբյանը, խեղաթյուրելով փաստերը, նույն թերթի թիվ 76 համարում տարածել է ապատեղեկատվություն: Ըստ հոդվածագրի' Ժիրայր Սեֆիլյանը բանավեճի հրավերը կատարել է Հանրային խորհրդի և Սերժ Սարգսյանի հանդիպման ժամանակ, որին իբր ներկա է գտնվել նաև Ժիրայր Սեֆիլյանը:
Ի գիտություն «Իրավունք» թերթի խմբագրության և նրա ընթերցողների, Ժիրայր Սեֆիլյանը չի մասնակցել Հանրային խորհրդի որևէ նիստի և ցանկություն էլ չունի:

Офис национальной инициативы «Миацум» опровергает
То, что Жирайр Сефилян «бросил перчатку» занимающему кресло президента РА Сержу Саргсяну и вызвал его на дебаты, является действительностью, о чем он сообщил корреспонденту «7or».
Однако корреспондент газеты «Иравунк» А.Акопян, исказив факты, в 76-ом номере той же газеты распространил дезинформацию. Согласно автору статьи, Жирайр Сефилян приглашение участвовать в дебатах сделал во время встречи Сержа Саргсяна с Общественным советом, на котором, якобы, присутствовал Жирайр Сефилян.
К сведению редакции газеты «Иравунк» и ее читателей: Жирайр Сефилян не участвовал (и не имел на это желание) в каком-либо заседании Общественного совета.