Հակառակորդը հերթական դիվերսիոն գործողությունների փորձն է ձեռնարկել
Անցած գիշերվա ընթացքում ադրբեջանական կողմը խախտել է հրադադարի պահմանման ռեժիմը հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտու տարբեր հատվածներում` կիրառելով հրաձգային, այդ թվում` խոշոր տրամաչափի զինատեսակներ: ՀՀ ԶՈւ առաջապահ ստորաբաժանումները համարժեք գործողությունների են դիմել արձանագրված նպատակային խախտումների դեպքում:
Հայաստանի ՊՆ մամուլի ծառայությունից հայտնում են, որ հունվարի 29-ին՝ ժամը 00:30-ի սահմաններում, հակառակորդը հերթական դիվերսիոն գործողությունների փորձն է ձեռնարկել ՀՀ Տավուշի մարզում: Ոսկեպար-Կիրանց հատվածում ադրբեջանական դիվերսիոն խումբը կրակահերթեր է արձակել Daewoo մակնիշի քաղաքացիական մեքենայի ուղղությամբ: Մեքենայում գտնվող 3 անձինք հակառակորդի կրակահերթերից չեն տուժել:
Հայկական կողմի ձեռնարկած գործողությունների արդյունքում հետախուզական-դիվերսիոն խմբի անդամները հետ են շպրտվել:

Азербайджан обстрелял гражданскую машину на границе с Арменией
Прошедшей ночью азербайджанская сторона продолжила нарушение режима прекращения огня на различных участках армяно-азербайджанской государственной границы, используя стрелковое, в том числе крупнокалиберное оружие.
29 января в районе 00:30 противник предпринял очередную диверсионную вылазку в направлении Тавушской области Армении. В районе Воскепар-Киранц азербайджанская диверсионная группа выпустила автоматную очередь в направлении гражданской машины марки «Daewoo». Находящиеся в машине три пассажира не пострадали.
Вследствие предпринятых армянской стороной ответных действий члены диверсионно-разведывательной группы были отброшены назад.