Գ. Ծառուկյանը ողջունում է անհատ ձեռներեցների քաղաքացիական համաձարկությունը (տեսանյութ)
ՀՀ ԱԺ «Բարգավաճ Հայաստան» խմբակցության անդամներ Միքայել Մելքումյանը, Վահան Բաբայանը և Վահե Էնֆիաջյանը քիչ առաջ այցելել են Կառավարության շենքի մոտ բողոքի գործողություն իրականացնող անհատ ձեռներեցներին։ Նրանց ցուցարարները ծափողջույններով են դիմավորել։
Մեր կուսակցությունը, Գագիկ Ծառուկյանը ողջունում են ձեր քաղաքացիական համարձակությունը։ Ձեր պայքարը, մեր պայքարը ճի՛շտ է, արդարացի՛ է, և մենք միասին երկիրը պետք է այս փոսից հանենք,–հայտարարել է Միքայել Մելքումյանը։
Նա նաև հիշեցրել է, որ «Շրջանառության հարկի մասին» վիճահարույց օրենքը փոփոխելու շուրջ հրավիրված ԱԺ արտահերթ նիստը չկայացավ քաղաքական մեծամասնությա՛ն բոյկոտի պատճառով։
«Ա՛–մո՛թ, ա՛–մո՛թ»,–բացականչել են ցուցարարները։
ԲՀԿ–ական պատգամավորը նաև ընդգծել է.
–Գագիկ Ծառուկյանը կանգնած է ձե՛ր կողքին։ Տեղեկացնեմ, որ երկուշաբթի մեկնարկող ՀՀ ԱԺ նիստի ժամանակ ես դիմելու եմ, որպեսզի խորհրդարանի նախագահի մոտ արտահերթ խորհրդակցություն հրավիրվի, պատկան բոլոր պաշտոնյաներին հրավիրենք, և որոշում կայացվի, որ անհետաձգելի կարգով այս հարցն իր լուծումը ստանա։ Այս հարցն անպայման լուծում է ստանալու, որովհետև արդար է, և բխում է մեր ազգային պետական շահերից։ Ամեն մի աշխատատեղ պիտի թանկ լինի։ Այսօր տնտեսական պատերազմի մեջ ենք, և դրա համար պետք է ամեն մի աշխատատեղը փայփայել։ Մենք ձեզ սիրում ենք. դուք համարձակ, սկզբունքային ժողովուրդ եք։

Гагик Царукян приветствует гражданскую решительность частных предпринимателей
Члены парламентской фракции «Процветающая Армения» Микаэл Мелкумян, Ваан Бабаян и Ваге Энфиаджян немногим ранее встретились с проводящими перед зданием Правительства акцию протеста частными предпринимателями. Протестующие встретили их аплодисментами.
«Наша партия, Гагик Царукян приветствуют вашу гражданскую решительность. Ваша и наша борьба правая и справедливая, и мы вместе должны вывести страну из этой ямы», - заявил Мелкумян, выступая перед собравшимися.
Он напомнил, что внеочередное заседание НС, созванное по вопросу изменения спорного закона «О налоге с оборота», не состоялось из-за бойкота политического большинства. Демонстранты встретили эти слова выкриками «По-зор, по-зор!».
Депутат от ППА добавил также:
«Гагик Царукян рядом с вами. Информирую вас, что в ходе предстоящего 2 февраля заседания НС я выступлю с требованием провести внеочередные консультации у спикера парламента, пригласить на них всех чиновников и решить данный вопрос во внеочередном порядке. Этот вопрос обязательно получит свое решение, потому что это справедливое требование, оно продиктовано нашими национальными и государственными интересами. Дорого должно быть каждое рабочее место. Сейчас мы находимся в состоянии экономической войны, поэтому сохранять нужно каждое рабочее место. Мы вас любим, вы – смелый и принципиальный народ».