Հարություն Առաքելյան. «Ես տեղյակ եմ միայն, թե վարչապետն ինչ կոռուպցիոն գործողություններ է իրականացրել «Նաիրիտ» գործարանի հետ, ուրիշ բան տեղյակ չեմ վարչապետի գործունեությունից»
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք, ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն ընդունել է Ռամկավար ազատական կուսակցության ԱՄՆ-ի, Կանադայի, Եվրոպայի և Մերձավոր Արևելքի շրջանների պատվիրակներին։
«7օր»-ի հետ զրույցում Հայաստանի Ռամկավար ազատական կուսակցության ատենապետ Հարություն Առաքելյանը նշել է, որ «այդ մարդիկ ՀՌԱԿ-ի հետ ոչ մի կապ չունեն»։
Իսկ այն հարցին, թե արդյո՞ք նա  տեղեկություն ունի վարչապետի հետ հանդիպման մասին, նա պատասխանել է. «Վարչապետի հետ կապված՝ տեղյակ եմ, թե նա ինչ կոռուպցիոն գործողություններ է իրականացրել «Նաիրիտ» գործարանի հետ։ Ուրիշ բան տեղյակ չեմ վարչապետի գործունեությունից»։

Арутюн Аракелян: «Мне только известно то, какие коррупционные действия проводил премьер с заводом «Наирит»
Как мы уже сообщали, премьер Тигран Саркисян принял делегатов партии Рамкавар - Азатакан Арменакан (Либерально-демократическая партия) от округов США, Канады, Европы и Ближнего Востока.
В беседе с «7or» председатель ЛДПА Арутюн Аракелян отметил, что «эти люди не имеют никакого отношения к ЛДПА».
На вопрос о том, известно ли ему о встрече премьера, он ответил, что «в связи с премьером мне известно только, какие коррупционные действия он проводил с заводом «Наирит» и ничего другого о его деятельности мне неизвестно».