Հայկական ինտերնետ–հանրությունը շարունակում է ստորագրահավաքն ընդդեմ հայ–թուրքական արձանագրությունների
Հայկական Սփյուռքի, Հայ առաքելական եկեղեցու, քաղաքական կուսակցությունների և հասարակական կազմակերպությունների ներկայացուցիչները տարբեր ձևերով շարունակում են իրենց բողոքն արտահայտել ընդդեմ հայ-թուրքական արձանագրությունների ստորագրման։ Բողոքի ձևերից մեկն էլ դարձել են Հայաստանի ղեկավարությանն ուղղված դիմումի համար ստորագրություններ հավաքելու ինտերնետ-միջոցառումները։
Առավել մասսայական են Եվրոպայի հայկական դաշնության կողմից կազմակերպված և www.votch.org կայքում իրականացվող «Ո՛չ» անվանումով ակցիաները։ Ստորագրահավաքի մասնակիցների թիվը հասնում է 3 հազարի։ Ավելի քան 600 մարդ էլ իր ստորագրությունն է դրել Ռուսաստանում հայերի «Երկրամաս» կայքում( http://yerkramas.org), ինչպես նաև՝ http://www.petitiononline.com/1915/-ում։ Մի փոքր ավելի քիչ են «Ղարաբաղ 88» ( http://www.karabah88.ru/) կայքի ստորագրահավաքի մասնակիցները։
Ստորագրություններով դիմումները Հայաստանի նախագահին կփոխանցվեն հոկտեմբերի 7-ին Դոնի Ռոստովում, որտեղ նա պետք է հանդիպի ԱՊՀ-ում հայկական Սփյուռքի ներկայացուցիչների հետ։ Ստորագրությունները փոխանցելու են ՀՀ Ազգային ժողովին։

Армянское интернет-сообщество продолжает собирать подписи против армяно-турецких протоколов
Представители армянской диаспоры, Армянской Апостольской Церкви, политических партий и общественных сообществ в различных формах выражают свой протест против подписания армяно-турецких протоколов. Одним из видов протеста стали интернет-кампании по сбору подписей под обращениями к руководству Армении.
Наиболее массовой стала акция под названием «Воч» («Нет») организованная Армянской Федерацией Европы и проходящая на сайте www.votch.org, где количество подписавшихся приближается к трем тысячам человек. Более шестисот подписавшихся под обращениями на сайте газеты армян России «Еркрамас» - http://yerkramas.org, а также по адресу http://www.petitiononline.com/1915/. Немногим меньшее количество подписантов под обращением на сайте «Карабах 88» http://www.karabah88.ru/.
Обращения с подписями будут переданы президенту Республики Армения 7 октября в Ростове-на-Дону, где состоится его встреча с представителями армянской диаспоры СНГ, но сбор подписей будет продолжен и для передачи обращений в Парламент РА.