Աբդուլլա Գյուլը պաշտոնական հրավեր է ուղարկել ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանին
Թուրքիայի նախագահ Աբդուլլա Գյուլը պաշտոնական հրավեր է ուղարկել ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանին՝ Թուրքիայում հոկտեմբերի 14-ին երկու երկրների ֆուտբոլային ազգային հավաքականների հանդիպումը դիտելու։
«7օր»-ը փորձել է ճշտել, թե ՀՀ նախագահը արձագանքե՞լ է այդ հրավերին,  թե՞ ոչ։ Նախագահականի մամլո ծառայությունից մեզ ասել են, որ այդ հարցին կարող է պատասխանել միայն ՀՀ նախագահի մամլո խոսնակ Սամվել Ֆարմանյանը, որն էլ այս պահին երկրում չէ։
Հիշեցնենք, որ ՀՀ նախագահը հայտարարել էր, թե Թուրքիա կգնա միայն այն դեպքում, երբ սահմանները բաց լինեն, կամ գտնվենք դրա նախաշեմին։

Президент Турции отправил президенту Армении официальное приглашение
Президент Турции Абдулла Гюль отправил президенту Армении Сержу Саргсяну официальное приглашение на футбольный матч Турция-Армения, который состоится 14 октября в городе Бурса.
«7or» попытался выяснить, ответил президент РА на это приглашение или нет. Из пресс-службы президента нам сообщили, что на этот вопрос может ответить только пресс-секретарь президента РА Самвел Фарманян, который в настоящее время находится за пределами страны.
Напомним, что президент РА заявил, что поедет в Турцию лишь в том случае, если границы будут открыты, или будем находиться в преддверии их открытия.