Ստեփան Սաֆարյան. «Նույնիսկ ստորագրումը մեզ չի հուսահատեցնելու»
-Թե ինչ որոշում կընդունենք մենք այն բանից հետո, երբ ակնհայտ դառնա, որ Հայաստանի նախագահը ստորագրում է այս արձանագրությունները, այս պահի դրությամբ դժվար է ասել, քանի որ դա թե՛ ներքին, թե՛ միջկուսակցական քննարկումների առարկա է,-խորհրդարանական քառօրյային հաջորդող ճեպազրույցի ընթացքում հայտարարել է Ազգային ժողովի «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Ստեփան Սաֆարյանը։
Նա ասել է, որ մի բան ակնհայտ է. «Նույնիսկ ստորագրումը մեզ չի հուսահատեցնելու. մենք փորձելու ենք ցանկացած գնով կանխել հետագա բոլոր այն զարգացումները, որոնք ուղղակի վտանգում են Հայաստանի, հայ ժողովրդի անվտանգության իրավունքները և շահերը»։
Ըստ Ս. Սաֆարյանի՝ մնում է ցավ հայտնել, որ ՀՀ իշխանությունները չեն գիտակցում, թե իրենց ձեռքով ինչ է արվում.
-Երկրորդ զարգացումները, որոնք ուղղակիորեն  հաջորդելու են այս տխրահռչակ արձանագրություններին, ակնհայտ է, որ Լեռնային Ղարաբաղի  խնդրի զարգացումներն են։

Степан Сафарян: «Мы не будем отчаиваться даже после подписания»
«Какое решение мы примем после того, когда станет ясно, что президент Армении подписывает эти протоколы, сейчас сказать трудно, так как это предмет как внутренних, так и межпартийных обсуждений», - заявил во время брифинга после четырехдневки в НС руководитель парламентской фракции «Наследие» Степан Сафарян.
Он сказал, что « одно очевидно, что мы не будем отчаиваться даже после подписания» и любой ценой попытаемся предотвратить все те будущие развития, которые попросту угрожают безопасности, интересам и правам Армении и армянского народа».
Согласно С.Сафаряну, остается только посочувствовать, что власти РА не осознают, что делается их руками.
«Вторым развитием, которое последует за этими печально известными протоколами, очевидно, станут  развития вокруг Нагорно-карабахской проблемы», - констатировал депутат.