Գերմանիայի ՊՆ Ռազմական ոստիկանության պատվիրակությունը Հայաստանում է
2009թ. հոկտեմբերի 5-ից 9-ը Երևանում էր գտնվում Գերմանիայի ՊՆ Ռազմական ոստիկանության վարչության պետ, գնդապետ Ուլրիխ Շտումփի գլխավորած պատվիրակությունը:
Այցի շրջանակներում պատվիրակության անդամները հանդիպումներ ունեցան ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության վարչության պետ, գեներալ-մայոր Վլադիմիր Գասպարյանի, քննչական ծառայության պետ, գեներալ-մայոր Արմեն Հարությունյանի և պաշտպանական քաղաքականության վարչության պետ, գնդապետ Դավիթ Տոնոյանի հետ: Հանդիպումների ընթացքում քննարկվեցին կողմերի միջև փորձի փոխանակման հնարավորություններին առնչվող հարցեր:
Հանդիպումների ընթացքում գնդապետ Ուլրիխ Շտումփը ՀՀ ՊՆ ռազմական ոստիկանության և քննչական ծառայության ներկայացուցիչներին ներկայացրեց Գերմանիայի ՊՆ ռազմական ոստիկանության կառուցվածքը, խնդիրներն ու պարտականությունները, ինչպես նաև Գերմանիայի ՊՆ Ռազմական ոստիկանության ձեռք բերած փորձը:

Делегация Военной полиции МО Германии в Армении
С 5-го по 9-ое октября 2009-го года в Ереване находилась делегация во главе с шефом управления военной полиции МО Германии Ульрихом Штумпи.
В рамках визита члены делегации встретились с главой управления военной полиции МО РА, генерал-майором Владимиром Гаспаряном, главой следственной службы, генерал-майором Арменом Арутюняном и главой управления по оборонной политике, полковником Давидом Тонояном. В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся возможностей обмена опытом между сторонами.
В ходе встречи генерал Ульрих Штумп представил сотрудникам следственной службы и военной полиции МО РА структуру военной полиции МО Германии, ее задачи и обязанности, а также приобретенный Военной полицией МО Германии опыт работы.