ՀՀ–ն կստորագրի՞ հայ–թուրքական արձանագրությունները...
Ինչպես արդեն տեղեկացրել ենք, ՀՀ ԱԳՆ մամուլի և տեղեկատվության վարչության լրատվամիջոցների հետ կապի բաժնի վարիչ Տիգրան Բալայանը, անդրադառնալով հոկտեմբերի 10-ին հայ-թուրքական արձանագրությունների ստորագրման հարցին, «Արմենպրես» լրատվական գործակալությանն ասել էր, որ եթե ամեն բան ընթանա ըստ նախատեսվածի, ապա հայ-թուրքական արձանագրությունների ստորագրումը ս.թ. հոկտեմբերի 10-ին հավանական է։
«7օր»-ը փորձել է պարզել, թե պաշտոնական հայատարություն կա՞, որ Հայաստանը կստորագրի այդ արձանագրությունները։ Մեզ հետ զրույցում Տիգրան Բալայանն ասել է, որ «Շվեյցարիայի արտգործնախարարությունն արդեն պաշտոնական հաղորդագրություն է տարածել ստորագրման ժամկետի և վայրի մասին»։
Այն հարցին, թե մեր կողմից պաշտոնական տեղեկություն կա՞ մասնակցության մասին, Տիգրան Բալայանն ընդգծել է, որ իր պատասխանն ավելի քան հստակ է, և այլ մեկնաբանությունների կարիք չկա։

Подпишет ли РА армяно-турецкие протоколы?
Как мы уже сообщали, глава отдела по связям с общественностью управления прессы и информации МИД РА Тигран Балаян, комментируя вопрос подписания армяно-турецких протоколов 10-октября, сказал информационному агентству «Арменпресс», что если всё пойдет как запланировано, то подписание армяно-турецких протоколов, вероятно, состоится 10-октября.
«7or» попытался выяснить есть ли официальное заявление о том, что Армения подпишет этот протокол. В беседе с нами Тигран Балаян сказал: «Министерство иностранных дел Швейцарии уже распространило официальное сообщение о сроке и месте подписания».
На вопрос «есть ли с нашей стороны официальная информация об участии», Тигран Балаян отметил, что его ответ более чем ясный и нет необходимости в дополнительных комментариях.