Եմենցի գրոհայինները մտել են Ադեն. նախագահը փախուստի է դիմել
Եմենի նախկին նախագահ Ալի Աբդալլե Սալեհին հավատարիմ մնացած զորքի մի մասը, շիական խռովարարների աջակցությամբ, այսօր մտել է Ադեն Շաբվայի կողմից և վերահսկողություն հաստատել հարավային մայրաքաղաքի նկատմամբ։ Այս մասին, «ՏԱՍՍ»–ի փոխանցմամբ, հայտնել է լիբանանյան «Ալ Մանար» հեռուստաալիքը։
Գրոհայիններին հաջողվել է ձերբակալել երկրի պաշտպանության նախարար Մահմուդ աս–Սուբեյհիին։ Եմենի նախագահ Աբդ Րաբբո Մանսուր Հադին թաքնվել է Պարսից ծոցի արաբական պետությունների համագործակցության խորհրդի դիվանագիտական խմբի հետ։
Մարտի 25-ին Եմենի նախագահն օգնության խնդրանքով դիմել էր ՄԱԿ ԱԽ։ Նա խնդրել է բանաձև ընդունել, որը կթույլատրի այլ պետությունների ռազմական օդնություն ցուցաբերել Եմենի օրինական իշխանություններին երկիրը շիական խռովարարներից պաշտպանելու համար։

Силы йеменских мятежников вошли в Аден, президент бежал из города
Части йеменской армии, верные бывшему президенту страны Али Абдалле Салеху, при поддержке отрядов шиитских мятежников (хоуситов) вошли в среду в Аден со стороны Шабвы и установили контроль над южной столицей. Об этом сообщает ТАСС со ссылкой на ливанский телеканал «Аль-Манар».
По его данным, силам мятежников удалось арестовать министра обороны Махмуда ас-Субейхи.
Президент Йемена Абд Раббо Мансур Хади скрылся из Адена вместе с дипломатическими миссиями из стран Совета сотрудничества арабских государств Персидского залива (ССАГПЗ).
Ранее президент Йемена обратился к Совбезу ООН с просьбой поддержать военную операцию с целью противодействия наступлению хоуситов (шиитских мятежников, сторонников движения «Ансар Аллах»). В послании к всемирной организации Хади попросил СБ принять резолюцию, которая бы разрешила «странам, желающим помочь Йемену, оказать немедленную поддержку легитимным властям любыми средствами с тем, чтобы защитить Йемен и сдержать агрессию хоуситов».