ՀԱԿ-ը չի աջակցի Սուրեն Սուրենյանցին
-Սուրեն Սուրենյանցը ո՛չ մեզ հետ է համաձայնեցրել, ո՛չ էլ Կոնգրեսում է նման հարց քննարկվել։ Քանի որ Կոնգրեսի նպատակն արտահերթ խորհրդարանական ընտրություններն են, ապա դա հակասում է նաև Կոնգրեսի ռազմավարությանը,- 25-րդ ընտրատարածքում Սուրեն Սուրենյանցի առաջադրվելու վերաբերյալ ասել է Արման Մուսինյանը։
«Այնուամենայնիվ, որևէ աջակցություն Կոնգրեսի կողմից լինելո՞ւ է, թե՞ ոչ» հարցին Ա.Մուսինյանը պատասխանել է.
-Կարծում եմ՝ ոչ։
«7օր»-ը փորձել է պարզաբանումներ ստանալ նաև Սուրեն Սուրենյանցից, ով ասել է, որ գտնվում է «Հանրապետություն» կուսակցության քաղխորհրդի նիստում, որտեղ էլ քննարկվելու են վերոնշյալ հարցերը, ինչպես նաև նույն կուսակցության կողմից Սուրեն Սուրենյանցին աջակցելու հարցը։

АНК не поддержит Сурена Суренянца
Сурен Суренянц ни согласовывал с нами, и в Конгрессе этот вопрос не обсуждался. Поскольку цель Конгресса внеочередные парламентские выборы, то это также противоречит стратегии Конгресса», - сказал о выдвижении кандидатуры Суренянца в 25 избирательном округе пресс-секретарь АНК Арман Мусинян.
Он отметил, что какой-либо  поддержки Суренянцу со стороны Конгресса не будет.
«7or» попытался также получить пояснения у Суренянца, который сказал, что находится на заседании политсовета партии « Республика», где и будет обсуждаться этот вопрос, а также вопрос поддержки его кандидатуры со стороны этой же партии.