Սուրեն Սուրենյանցն առայժմ չի պատասխանում
-Քանի որ քաղխորհրդի նիստն ընդմիջվել է և չի վերջացել, ես դիրքորոշում կարտահայտեմ վաղը։ Այսօր հոկտեմբերի 27-ն է և որևէ քաղաքական դիրքորոշում այս օրը ես չեմ արտահայտել արդեն 10 տարի,- ասել է Սուրեն Սուրենյանցը։
Հիշեցնենք, որ երեկ տեղի է ունեցել «Հանրապետություն» կուսակցության քաղխորհրդի նիստ, որտեղ քննարկվել է 25-րդ ընտրատարածքում Սուրեն Սուրենյանցի առաջադրվելու հարցը։ Հիշեցնենք նաև, որ երեկ «7օր»-ի հետ հեռախոսազրույցում նա խոստացել էր նիստից հետո պատասխանել մեզ հուզող բոլոր հարցերին, մասնավորապես հարցին, թե ինչո՞ւ առաջադրմանը չի աջակցում Հայ ազգային կոնգրեսը, որի անդամ է Սուրեն Սուրենյանցը։

Сурен Суренянц не выражает политической позиции
«Так как на заседании политсовета была взята пауза и оно не завершилось, то позицию я выскажу завтра. Сегодня 27-ое октября, и я никакой политической позиции в этот день не выражал уже 10 лет», - сказал Сурен Суренянц.
Напомним, что вчера состоялось заседание политсовета партии «Республика», на котором был обсужден вопрос выдвижения Сурена Суренянца на избирательном участке №25. Напомним также, что вчера в телефонной беседе с «7or» он пообещал после заседания ответить на все наши вопросы, в частности на вопрос о том, почему выдвижению не оказывает поддержку АНК, членом которого является Сурен Суренянц.