«Նոր Ժամանակներ» կուսակցության հայտարարությունը
Այսօր լրացավ 1999թ. Հոկտեմբերի 27-ին ՀՀ ԱԺ-ում իրականացված հակաազգային ահաբեկչության 10 տարին: Անցել է 10 տարի, սակայն ցավը չի հանգստացել, վերքը չի սպիացել, քանզի ամբողջ հայ ազգը զգում է, որ իրական մեղավորները մնացին անպատիժ:
Ներկայումս Հայաստանի Հանրապետությունում ու նրա շուրջ ընթացող զարգացումներն առավել հստակ և տեսանելի են դարձնում 10 տարի       առաջ հայոց պետականությանը դեմ ուղղված աննախադեպ սպանդի ներքաղաքական, տարածաշրջանային և աշխարհաքաղաքական լրջագույն շարժառիթների  ողջ  տրամաբանությունը:
«Նոր Ժամանակներ» կուսակցության Վարչությունը մեծագույն ցասումով շարունակում է մնալ բոլոր այն սրտերի հետ, ովքեր պահանջում են արդար դատաքննության իրականացում:

Заявление партии «Новые времена»
Сегодня исполнилось 10 лет со дня антинационального  теракта  27-го октября 1999-го года в НС. Прошло десять лет, однако боль не утихла, рана не зажила, так как вся армянская нация чувствует, что основные виновники остались безнаказанными.
Протекающие сейчас в Республике Армения и вокруг нее развития нагляднее всего показывают всю логику серьезнейших внутриполитических, региональных и геополитических мотивов беспрецедентной бойни 10-летней давности, направленной против армянской государственности.
Правление партии «Новые времена» с большим неистовством продолжает оставаться рядом с сердцами тех, кто требует проведения справедливого судебного разбирательства.